Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Para emerytów ze Szwajcarii przemierza na rowerach nasz region. W sumie przejadą 6000 km (zdjęcia)

Nasz region obecnie przemierza sympatyczna para rowerzystów ze Szwajcarii. Oboje na rowerach pokonają łącznie 6000 km. Dzisiaj Szwajcarzy odwiedzili Opole Lubelskie.

Para emerytów ze Szwajcarii gości obecnie w naszym regionie i jest w drodze powrotnej do domu. Naszemu Czytelnikowi udało się z nimi chwilę porozmawiać i dowiedzieć nieco o ich podróży.

Jak się okazuje, na rowerach pokonali już kilka tysięcy kilometrów i wracają do domu. Ich podróż rozpoczęła się w kwietniu tego roku w szwajcarskim Bernie, a następnie wiodła trasą w kierunku koła podbiegunowego przez Niemcy, Szwecję i Norwegię. W ostatnim z tych krajów, rowerzyści dotarli do Nordkapp.

Stamtąd para ruszyła w drogę powrotną „z górki” przez Finlandię, Estonię, Litwę, Łotwę i Polskę. W naszym kraju Szwajcarzy odwiedzą jeszcze m.in. Kraków, a następnie skierują się w stronę Czech i przez Niemcy wrócą do Szwajcarii. Dziś rowerzyści odwiedzili Opole Lubelskie. Chętnie opowiadali o swojej podróży i rodzinie. Mają trójkę dzieci i czwórkę wnucząt.

Szerokiej drogi i bezpiecznego powrotu do kraju!

Para emerytów ze Szwajcarii przemierza na rowerach nasz region. W sumie przejadą 6000 km (zdjęcia)

Para emerytów ze Szwajcarii przemierza na rowerach nasz region. W sumie przejadą 6000 km (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

6 komentarzy

 1. Taa… jak im ktoś tych rowerków nie zajuma.
  Albo gościa na tej „poziomce” po prostu „nie zauważy”.

  Ile to razy wstydu się już ten kraj już najadł, bo ktoś jadący przez wiele krajów, czy nawet kontynentów, tracił tu swój sprzęt i dobytek?

  • Co prawda, to prawda. Z tego co pamiętam, to kilka lat temu podróżnikom myśliwy osła zastrzelił (bardzo popularne zwierze łowne w Polsce), a w ostatnie wakacje kierujący aŁdi skasował kampera Amerykaninowi.
   Przemierzyli oni po co najmniej kilkanaście tysięcy kilometrów.

   • To jest tylko wasz prowincjonalny kompleks bo w całej Europie są służby policyjne, prokuratury i zapełnione więzienia w których siedzą ich rodacy bynajmniej nie dla relaksu. Należy też wspomnieć że w naszej polskiej dzikiej prywatyzacji udział mieli tzw. „białe kołnierzyki” z zagranicy z korupcyjnymi mechanizmami w tle.

 2. Czym prędzej trzeba im przekazać, że w Lublinie jeździ się rowerami po chodnikach.

 3. u nas emeryci na piechotę chodzą bo na rowery ich nie stać , ale w SzwajcarJi dobrobyt po europie na rowerach śmigają , nasi emeryci tam dojdą to dopiero się zdziwią ,

Z kraju

Polityka i społeczeństwo