690 680 960

Strażnicy miejscy znaleźli worek z odpadami medycznymi (zdjęcia)

Wczoraj po południu strażnicy miejscy znaleźli przy al. Andersa porzucony worek z odpadami medycznymi. Udało się ustalić osobę odpowiedzialną za jego pozostawienie, została ona ukarana mandatem.

W środę około godziny 13:30 strażnicy miejscy z Eko-Patrolu natknęli się na podejrzany worek porzucony przy al. Andersa. Po zabezpieczeniu terenu funkcjonariusze sprawdzili jego zawartość.

Jak się okazało, w środku znajdowały się odpady medyczne zawierające między innymi zużyte strzykawki i ampułki po lekach oraz zakrwawione rękawiczki. Strażnicy miejscy zlokalizowali źródło pochodzenia worka z odpadami.

Funkcjonariusze ustalili, że porzucone śmieci należały do okolicznej placówki medycznej, z której tego samego dnia odpady były odbierane przez pracowników firmy przewożącej odpady medyczne. Osoba odpowiedzialna została wezwana na miejsce i ukarana mandatem karnym.

(fot. SM Lublin)

3 komentarze

  1. Wskazane jest sprawdzać systematycznie wszystkie prywatne gabinety stomatologiczne i ginekologiczne co robią z odpadami medycznymi. Utylizacja zgodnie z przepisami kosztuje.

  2. e tam znależli , kolor worka im nie pasował i z ciekawości otworzyli , myśleli ze od mikołaja

  3. Chyba byś Nie chciał żeby to dzieci znalazły i się pokuły jak w innym mieście. Takie komentarze to chyba troszkę nie na miejscu.

Kursy walut

  • USD 4.3247zł -0.12%
  • GBP 5.3302zł 0.11%
  • EUR 4.685zł 0.07%
  • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas