690 680 960

Papierosy, telefony, tablice rejestracyjne, noktowizor oraz lornetka. Wszystko w przemytniczej dziupli (zdjęcia)

Zatrzymane papierosy z przemytu o wartości ponad 160 tys., zł, zabezpieczone telefony komórkowe, tablice rejestracyjne, noktowizor oraz lornetka. To efekty akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze straży granicznej prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych.

Mundurowi weszli na jedną z posesji znajdującą się na terenie powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż właściciel nieruchomości może przechowywać na jej terenie znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Podczas przeszukania budynków mieszkalnych oraz gospodarczych ujawniono i zabezpieczono ponad 230 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości ponad 160 tys. zł.

Kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z terytorium Ukrainy do Polski. Składowana była następnie na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju. Na miejscu, funkcjonariusze ujawnili również przedmioty, które mogły być wykorzystywane zarówno do przemytu papierosów, jak i dalszej ich dystrybucji. Były to: telefony komórkowe, tablice rejestracyjne, urządzenie do nocnej obserwacji terenu oraz lornetka.

Do sprawy zatrzymano obywatela Polski, mieszkańca powiatu chełmskiego, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

(fot. NOSG)

7 komentarzy

 1. Ło Jezu, lornetka! A to zbir!

  • Nooo. teraz podobnież jak masz nie poświęconą lornetkę, albo Boże uchowaj noktowizor to jest to nielegalne i grzechem jest śmiertelnym !!!
   Dobrze, że nie miał wagi elektronicznej, albo wiatrówki z amunicją, bo z pierdla do końca życia by nie wyszedł.

   • Jasny Gwint !!!

    Jak tak, to ja z samochodu będę musiał usunąć lunetę, cztery nogi od stołu, które jako żywo przypominają nielegalne kije bejsbolowe, oraz tasak i piłę łańcuchową, bo mnie oskarżą o przygotowywanie zamachu na jakiegoś prezydenta, albo arcy księdza proboszcza…

    • Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

     Nie wyrzucaj tego dobra, umów się z księdzem, weź na „cołaskę”, poświęci, wymamroli jakieś zaklęcia i będziesz miał legalne – tylko poproś o certyfikat bo policjant na słowo nie uwierzy.

    • najlepiej dla świętego spokoju zrób użytek ze sznura i wysokiej gałęzi a już o nic cie nie posądzą.

 2. Kupił lornetkę by podglądać Bernadetkę

 3. Dobre sprawa chłopaki z SG. Zapuszkować menela za kratki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli