Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Papierosy za 30 tys. ukryte w podłodze BMW

Po raz kolejny celnicy udaremnili próbę przemytu sporej ilości papierosów. Tym razem w samochodzie osobowym.

W środę rano, na przejście graniczne z Ukrainą w Dołhobyczowie podjechało osobowe BMW na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierujący pojazdem mężczyzna, od razu ustawił się na tzw. zielonym pasie, z góry deklarując, iż nie posiada przy sobie nic do zgłoszenia czyli nie przewozi żadnych towarów podlegających kontroli. Funkcjonariusze Służby Celnej postanowili jednak skierować pojazd jak i kierowcę do szczegółowej kontroli.

Podczas szczegółowej rewizji litewskiego BMW celnicy odkryli okazało że w podłodze pojazdu ukryta jest kontrabanda. Znajdowało się tam aż 2,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca, 31-letni obywatel Ukrainy nie zamierzał się tłumaczyć, tylko od razu przyznał się do próby przemytu, jednocześnie odmawiając składania szczegółowych wyjaśnień. Zaproponował, że dobrowolnie podda się karze, wpłacając 25 tys. zł na poczet grożącej mu kary grzywny.

-To największa, jak dotąd, jednorazowa próba przemytu papierosów udaremniona przez celników z przejścia granicznego w Dołhobyczowie, które do użytku oddano pod koniec czerwca br.- wyjaśnia podkom. Marzena Siemieniuk z Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Papierosy za 30 tys. ukryte w podłodze BMW

(fot. IC Biała Podlaska)
2014-12-04 15:04:25

3 komentarze

  1. A to nie ma przepadku mienia, którym próbowano popełnić przestępstwo ?

  2. Fura za ładną kasę ma gościu, a trudni się przemytem???To i ta fura pewnie za kasę z przemytu papierosów???
    To i ja mu dołożyłem, bo jaram.Szkoda bo zaraz , ceny będą w górę brylować, dobrze że koniki, dilerzy nie czytają 112.Ale poczta pantoflowa ma się dobrze ,