Otwarcie bazy Wizz Air w Porcie Lotniczym Lublin

W poniedziałek 14 września oficjalnie została otwarta w Porcie Lotniczym Lublin baza operacyjna Wizz Air. Dzięki temu pojawiły się trzy nowe połączenia lotnicze, Doncaster Sheffield, Bruksela (Charleroi) oraz Glasgow.

Od poniedziałku samolot Airbus A320 węgierskich linii lotniczych będzie stacjonował w Porcie Lotniczym Lublin. Dzięki otwarciu bazy Wizz Air pojawią się nowe połączenia z lotniska w Świdniku. Doncaster Sheffield, Bruksela (Charleroi) oraz Glasgow to nowe kierunki lotów w siatce połączeń.

W poniedziałek o godzinie 7:10 z Portu Lotniczego Lublin odleciał pierwszy samolot na trasie Lublin – Bruksela (Charleroi).

– To bardzo ważny dzień dla Portu Lotniczego Lublin. Utworzenie bazy operacyjnej potwierdza, że linie lotnicze dostrzegają potencjał naszego lotniska i obdarzają nas dużym zaufaniem. Cieszę się, że siatka połączeń Portu Lotniczego Lublin powiększyła się o kolejne kierunki, dzięki czemu okno na świat otwiera się szerzej, dając nowe możliwości mieszkańcom naszego regionu – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Podróżni, którzy za pośrednictwem linii lotniczych Wizz Air o 17:45 odlecieli do Londynu, otrzymali vouchery do zrealizowania w sklepie Aelia Duty Free. Czekał na nich również specjalnie przygotowany tort oraz lampka szampana.

– Z ogromną przyjemnością otwieram bazę w Lublinie, szóstą z kolei bazę w Polsce. Jednocześnie powiększamy obszar nowych destynacji. Już za moment pasażerowie Wizz Air będą mogli skorzystać z sześciu połączeń z Lublina. Stworzenie bazy w tym regionie gwarantuje nowe możliwości dla jego mieszkańców oraz zwiększa ilość miejsc pracy – mówi Diederik Pen, dyrektor ds. operacyjnych Wizz Air.

Kolejne nowe połączenia Wizz Air z Lublina zostaną uruchomione już w najbliższych dniach. 15 września odbędzie się inauguracyjny lot do Doncaster Sheffield. Dzień później z Lublina odleci pierwszy samolot do Glasgow.

2015-09-14 17:54:48
(fot. PLL, wideo Lublin Spotters)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Wizz Air podobno bierze paliwa na styk, więc w przypadku jakiś problemów, mogłyby być większe problemy…

 2. A bzdury gadacie wiadomo, że paliwa musi być wystarczająco, jakieś teorie kto ile paliwa tankuje, przecież są określone procedury, to nie autobus, że dotankuje się na pierwszej stacji.. Cieszcie się, że Lubelszczyzna bardziej dostępna, że mamy Karpińskiego, który walczył o lotnisko, że zapoczątkował i doprowadził do uruchomienia połączeń lotniczych Warszawa-Lublin a teraz się wszystko już tylko do przodu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”