Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Pościg za kierowcą skody. Taranował radiowozy, jechał po chodnikach

W poniedziałek po południu policjanci z Lublina i Lubartowa zatrzymali po pościgu kierowcę skody. Mężczyzna uciekał przez kilkadziesiąt kilometrów. Został zatrzymany w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 16. Mężczyzna kierujący skodą nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Lubartowie i zaczął uciekać w kierunku Lublina. Lubartowscy policjanci natychmiast rozpoczęli pościg, do którego włączyli się lubelscy policjanci. Mężczyzna uciekał przed patrolami policji m.in. po chodnikach i ścieżkach rowerowych. W Niemcach o mało nie potrącił pieszego na przejściu.

Stwarzając ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym, kierowca skody pędził krajową 19 ponad 100 km/h zmuszając inne pojazdy do zjeżdżania z drogi. Auto udało się zatrzymać w Lublinie w rejonie skrzyżowania al. Smorawińskiego z al. Spółdzielczości Pracy. Tam kierowca skody jechał po chodniku, zmuszając pieszych do ucieczki.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przetransportowało do szpitala rannego funkcjonariusza policji oraz kierowcę skody. W wyniku pościgu rozbite zostały dwa radiowozy.

W rejonie zdarzenia są spore utrudnienia w ruchu. Całkowicie zablokowany jest przejazd al. Smorawińskiego w kierunku Czechowa.

Trwa ustalanie dlaczego mężczyzna uciekał. Na miejscu pracują funkcjonariusze lubelskiej policji. Wkrótce więcej informacji.

2015-09-14 16:29:44
(fot. lublin112.pl, nadesłane Michał, Paweł, Krystian, Katarzyna)

38 komentarzy

 1. to się policja wykazała, dobrze że w Lublinie już go zatrzymali, a nie na Ukrainie dopiero

 2. podobno naćpany diler, policja szukala fantów na wysokości giełdy w Elizówce

 3. Ciekawa jestem, jak zachowali by się Ci z Was, którzy twierdzą, że policja powinna strzelać i w ogóle, że powinni inaczej w tej sytuacji zareagować, gdybyście byli na ich miejscu… Nie jest łatwo podjąć decyzję, której rezultatów nikt nie jest w stanie przewidzieć. Szkoda tylko, że mieli tylu świadków, którzy g**** wiedzą o ich ciężkiej pracy a komentują i negują ich postawę jakby byli nie wiadomo kim i na wszystkim się znali najlepiej! Ja osobiście podziwiam ich pracę i współczuję, że są ludzie, którzy nie mają do Nich szacunku…

 4. Jechał po chodniku, jeździł po chodnikach. Nie może być jeden wyraz w liczbie mnogiej a drugi pojedynczej jak ma to miejsce w tytule.

 5. Kurczę a jaz zjechałem na Bp…..
  Gdybym widział taka akcje to pomógłbym chłopakom…..
  Trzeba zrozumieć, oszczędności zrobili i nie mogli przycisnąć 🙂

 6. Czy on uciekał Skodą z silnikiem 1.2? No bez jaj…

 7. To nieprawda……. media znowu kłamią !!! to był członek ISIS który miał wysadzić KUL – Ten w czerwonym swetrze to jest agent tajnej służby powołanej przez Rząd. Przeciw-wstawna ISIS agencja UEBIS – Unia Europejska Bez Islamu.
  Tak w każdym razie mówią baby u nas w sklepie.