Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oszust zadzwonił do urzędu i próbował wmówić, że jeden z pracowników działa w grupie przestępczej

Oszuści cały czas starają się wyłudzić pieniądze od mieszkańców naszego regionu. Ostatnio wpadli na pomysł, aby dzwonić do parafii i urzędów. Na szczęście nie wszyscy wierzą w dziwne opowieści przestępców.

Przedwczoraj po południu do jednego z urzędów w powiecie tomaszowskim zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mężczyzna przedstawił się podając imię i nazwisko oraz numer legitymacji służbowej. Twierdził, że rozpracowuje grupę przestępczą, której członkiem jest osoba zatrudniona w urzędzie. Przekonywał, że pieniądze na koncie urzędu są zagrożone. Pracownik urzędu nie uwierzył w przedstawioną historię dodając, że zadzwoni na policję i zweryfikuje te informacje. Rozmówca stracił zainteresowanie i szybko się rozłączył.

Dzięki czujności pracownika urzędu oraz policjantom, którzy tego samego dnia uprzedzali pracowników urzędów o próbach wyłudzeń pieniędzy z urzędów państwowych, nie doszło do utraty środków pieniężnych z konta urzędu.

Policjanci przypominają, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz dokonywanie przelewów czy zaciągania kredytów w celu ujęcia przestępcy. Nie informują też o prowadzonych akcjach. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję.

(fot. pixabay.com)

5 komentarzy

  1. a Tusk nie winny temu czasem ?

  2. Jaki oszust ?, przecież to prawda .Wszyscy urzędnicy to mafia bezwzględna,krzywdząca obywateli i nadużywająca władzy.

  3. Ci za bystrzacha w tym urzędzie … szok

  4. I to jest prawdziwy dzielny polski urzędnik a nie jakaś popierdułka

    Pracownik Roku !!! Należy się nagroda i premia !!!

  5. Chciał oszukać urzędnika? Ale naiwny. Przecież w takich urzędach to lepsi fachowcy od niego siedzą…

Z kraju