690 680 960

Ostatnia droga Romualda Lipki. „Żegnamy niezwykłego ambasadora naszego miasta” (zdjęcia)

Rodzina, bliscy, znajomi, przedstawiciele środowisk muzycznych, a także tłumy mieszkańców Lublina wzięli udział w pożegnaniu wybitnego muzyka i kompozytora Romualda Lipki. Ciało artysty spoczęło na cmentarzu na ul. Lipowej.

W Lublinie odbyły się uroczystości pogrzebowe Romualda Lipki, wybitnego artysty, muzyka, kompozytora, współzałożyciela Budki Suflera. Rozpoczął je miejski hejnalista, którym w samo południe z balkonu ratusza odegrał utwór „Jolka, Jolka pamiętasz”. W tym samym czasie trumna z ciałem muzyka została wniesiona do archikatedry. Msza święta pogrzebowa rozpoczęła się o godzinie 13:00. Wcześniej odbył się koncert organowy.

W nabożeństwie żałobnym uczestniczyła rodzina a także najbliżsi artysty. Oprócz kolegów z Budki Suflera, byli też dawni członkowie zespołu, a także wielu muzyków, z którymi Romuald Lipko współpracował i tworzył dla nich utwory. Nie zabrakło też członków innych znanych zespołów muzycznych, w tym Beaty Kozidrak oraz przedstawicieli środowisk artystycznych z całego kraju. Zmarłego pożegnali również prezydent Lublina Krzysztof Żuk czy wojewoda lubelski Lech Sprawka. Mszy przewodniczył abp. Stanisław Budzik w towarzystwie kilkunastu księży.

Jak mówił abp. Stanisław Budzik, żegnamy jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce lublinian. Założyciela Budki Suflera, autora najbardziej rozpoznawalnych przebojów, zarówno tego zespołu, jak też utworów śpiewanych przez innych artystów. Z kolei prezydent Krzysztof Żuk dodał, że również wybitnego artystę, muzyka, kompozytora, ale przede wszystkim żegnamy wspaniałego człowieka. Człowieka o wielkim sercu, oddanego swojej pasji.

– Żegnamy niezwykłego ambasadora naszego miasta. Pan Romuald Lipko dobrze zasłużył się Lublinowi. Będąc jednym z liderów najbardziej lubelskiego z lubelskich zespołów – Budki Suflera, nieustannie promował nasze miasto, za co, jako prezydent Lublina, jestem mu niezwykle wdzięczny. Pan Romuald od dawna związany był z Lublinem i myślę, że w pamięci mojej, jak i wielu mieszkańców Lublina, pozostaną jego koncerty, w tym zwłaszcza niezwykły koncert „Memu miastu na do widzenia”, który Budka Suflera zagrała przed ogromną lubelską publicznością na placu Zamkowym w 2014 roku. Nie wiedzieliśmy, że to będzie to jego ostatni już taki koncert – mówił Krzysztof Żuk.

Ciało artysty spoczęło na cmentarzu na ul. Lipowej.

Ostatnia droga Romualda Lipki. „Żegnamy niezwykłego ambasadora naszego miasta” (zdjęcia)

Ostatnia droga Romualda Lipki. „Żegnamy niezwykłego ambasadora naszego miasta” (zdjęcia)

Ostatnia droga Romualda Lipki. „Żegnamy niezwykłego ambasadora naszego miasta” (zdjęcia)

Ostatnia droga Romualda Lipki. „Żegnamy niezwykłego ambasadora naszego miasta” (zdjęcia)

(fot. UMWL)

39 komentarzy

 1. w ostatnich latach to sami symulanci twórczości

 2. Polecam na dziś „Budka Suflera – Czas Ołowiu (live)”

 3. Miał piękne pożegnanie !

 4. Do tych co po nagrobkach deptali podczas pogrzebu,aby tylko lepiej widzieć -WSTYD BURAKI !

  • Ty codziennie chodzisz po prochach przodków i nikt ci nie robi z tego powodu wyrzutów! Takie życie, taka kolej rzeczy a że ludzie stawiają grobowce to ich problem.

 5. Jego nazwisko chyba sie nie odmienia. To nie był p.Lipka,tylko Lipko.

 6. Nie moja muzyka, ale człowiek super. Teraz to jest juz inna twórczość, inny świat. Szkoda, wielka szkoda.

 7. Nazwisko brzmi: Lipko, Romuald Lipko, kto odmienia to nazwisko : Lipki, Lipką, pytam redaktorków…

 8. Lipka? Lipką? Chyba zgodnie z polszczyzną LIPKO…

 9. Co to za ostatnią piosenka śpiewana kto zna tytuł??

 10. Dobry Panie!
  Dziękuję Ci za tego człowieka! W obliczu śmierci wszystkie spory idą precz!! RIP

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas