Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ostatni tydzień funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego. Warto wykorzystać posiadane na kontach środki

Niebawem rowery miejskie znikną z ulic Lublina. Wrócą na wiosnę, jednak ich obsługą zajmować się będzie miejska spółka. To oznacza, że dotychczasowe konta użytkowników stracą ważność.

Wraz z końcem października wygasa umowa z operatorem systemu roweru miejskiego w Lublinie, spółką Nextbike Polska. Wiadomo, że nie zostanie ona przedłużona. To oznacza, że wraz z pierwszymi dniami listopada jednoślady znikną z ulic. To oznacza, że użytkownikom pozostał tydzień, aby wykorzystać posiadane na kontach środki.

Rowery są własnością miasta i w okresie zimowym przejdą szczegółowy przegląd, zostaną poddane niezbędnym naprawom, a także zmienią barwy. Wszystko dlatego, że od wiosny ich obsługą zajmie się miejska spółka, jaką jest MPK Lublin. Decyzję taką podjęto z kilku powodów. Przede wszystkim obecnie na ich utrzymaniu zarabia prywatna firma. Po zmianach dochody z tego tytułu pozostaną w strukturze finansów miasta. Po drugie postanowiono, że jednoślady będą uzupełnieniem publicznego transportu zbiorowego.

Obecnie wiadomo, że Lubelski Rower Miejski wróci na ulice miasta od 1 marca 2023 roku. Dostępnych będzie 700 jednośladów rozlokowanych na 130 stacjach. Jednak z obecnych kont użytkowników, a tym samym zgromadzonych na nich środkach, nie będzie już można korzystać. Wszystko dlatego, że aplikacja jest własnością obecnego operatora systemu.

Dlatego też osoby, którym nie uda się wykorzystać do tego czasu pieniędzy, będą musiał wnioskować w firmie Nextbike o likwidację konta oraz zwrot środków. Pozostaje też jeszcze jedno rozwiązanie, a dokładnie ich wykorzystanie w innych miastach, gdzie funkcjonują rowery z logiem firmy. Mowa tu m.in. o Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Opolu czy Białymstoku.

(fot. LRM)

9 komentarzy

  1. A czy siodełka są dezynfekowane?

  2. prosze o opis jak wnioskowac o zwrot

  3. To oddać kasę z kont i odsetki

  4. Odradzam. Nextbike jest operatorem w innych miastach. Z LRM nie korzystam od kiedy jest w pełni płatny, ale będąc tego lata we Wrocławiu bez problemów wypożyczałem (na to samo konto)-tam ( i nie tylko tam-Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice i inne na Śląsku) rowery są za darmo. Nie wiadomo kiedy się przyda 🙂

  5. Jak mpk przejmie rowery to może w końcu powstanie stacja rowerowa przy zajezdni! Myślę, że cieszyła by się dużym powodzeniem!

  6. Niektóre serwisy, oprócz suchej informacji, potrafią podrzucić link do oświadczenia i adres na jaki je wysłać aby odzyskać zgromadzone na koncie środki. Jako że linku nie można umieścić w komentarzu, zostaje ci wujek google 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo