Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Gdzie wybrać się na jesienny spacer? Polecamy Korzeniowy Dół, uważany za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów (zdjęcia)

Polska złota jesień zachęca do spacerów i zwiedzania zakątków woj. lubelskiego. Zachęceni przez naszego Czytelnika jesiennymi zdjęciami z Kazimierza Dolnego, postanowiliśmy nieco przybliżyć piękne i zarazem magiczne miejsce, którym jest wąwóz Korzeniowy Dół.

Korzeniowy Dół uważany jest za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów. Będąc tam trudno się z tą opinią nie zgodzić, zwłaszcza teraz, kiedy jesienią miejsce to mieni się ciepłymi barwami za sprawą kolorowych liści. O każdej porze roku można tam spotkać turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć niezwykłe poczynania Matki Natury. Każda pora roku nadaje temu miejscu szczególnego uroku.

Zmotoryzowani mogą dojechać niemal do samego wejścia do wąwozu i pozostawić pojazd na pobliskim parkingu. Ci zaś, którzy są w Kazimierzu Dolnym i tam zaparkowali, mogą wybrać się pieszo do wąwozu. Spacer o długości około 2 km nie jest uciążliwy, a piękne otoczenie wynagrodzi spędzony czas na nogach. Wejście do wąwozu jest płatne, obecnie to 3 zł za bilet dla osoby dorosłej. Rodziny z dziećmi mają zniżkę.

W wąwozie, w trakcie kilkunastominutowego spaceru, możemy podziwiać oplatające strome ściany wąwozu korzenie drzew przyjmujące fantastyczne formy, miejscami tworząc baldachimy nad głowami przechodzących jego dnem turystów. Im głębiej wchodzimy do wąwozu, tym coraz bardziej mamy odczucie, że przenosimy się do świata baśni. Z każdej jego strony można znaleźć niesamowite widoki, jak również miejsca do wykonania niezwykłych zdjęć. Pogoda na razie dopisuje, więc warto wybrać się tam w ciągu najbliższych dni.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. czajnik rydz ul grzyb

  Co? Zamknąć się w mieszkaniach! Wirus sars covid DWA atakuje. Zamknąć cmentarze i lasy! Jelenie skierować do najbliższego zoo lub do punktu szczepień! BUAHHAAHAHAHHHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kIEDY KOLEJNA DAWKA DLA PRZEMKÓW Z KOŚCIOŁÓW? BIAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

 2. W moich stroch ładniejsze widoki,sieć wąwozów o wiele dłuższa a jednocześnie łatwiejsze do zwiedzania.A i malin jesiennych można sie przy okazji nażreć-jeszcze wiszą,bo mało kto skosił.

 3. Ja tam wolę wąwóz Lipcyk …. dla zainteresowanych pomiędzy Wojciechowem a Nałęczowem …

 4. Polecam również „Ośmiornicę Rogowską” w okolicy. W okolicy Krasnegostawu – „Rezerwat – Wodny Dół” – piękny las, wąwozy, dla lubiących zwiedzać można jeszcze podskoczyć na ścieżkę dydaktyczną w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym – „Olszanka” – wąwozy w lasie mieszanym, teraz już pięknie wybarwiła się buczyna i jest tam zatrzęsienie opieniek, ścieżka prowadzi aż do Kamiennego Wąwozu gdzie można podziwiać całą maskę skamienieliny.

 5. kazimierz dolny buta brud i drogo wszędzie nie ma żadnej porządnej restauracji tylko wszystko odgrzewane, dania z biedronki w Bochotnicy

 6. A ja wolę siedzieć w domu niż się z pińcetami przepychać w jakichś wąwozach w błocie po kostki.

 7. Beznadziejny ten wąwuz ludzie będą tkwili po kolana we błocie u nas na wsi jest podobny tylko dzięki mnie i firmie szwagra został wykostkowany. Niby plakaly jakieś spece ochrony przyrody bo pewnie biedne żabki straciły naturalna ścieżkę ale przynajmniej mogą matki z wuzkami przejechać a się wcześniej nie dało

 8. Czasami w Korzeniowym można natknąć się na nagie sesje zdjęciowe. Płci obojga.

 9. Płać za paliwo, płać za parkowanie w całym Kazimierzu przez całą dobę, płać za wejściówke na 15 minut spaceru. Dziekuje nie skorzystam juz widziałam. Sa inne miejsca mniej zatłoczone albo nawet bez pseudo turystylki.

 10. Zwany również „rowem cygańskim”

Z kraju