Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Osiem miast z naszego regionu walczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Trwa głosowanie

Internauci z całego kraju znów wybierają miasto, które zostanie Świetlną Stolicą Polski. Dwa lata z rzędu tytuł ten należał do Zamościa. Jak będzie w tym roku, okaże się pod koniec stycznia.

Trwa głosowanie w tegorocznej edycji konkursu mającego na celu wyłonienie Świetlnej Stolicy Polski, czyli najpiękniej rozświetlonego miasta w kraju. Jest to charytatywna akcja firmy Energa. Biorące w niej udział miasta walczą o cenne nagrody dla najbardziej potrzebujących. Im piękniej przystrojone miasto, tym większe ma szanse na wygraną. W tym roku łączna pula nagród wynosi 200 tys. złotych.

Obecnie prowadzony jest pierwszy etap, w którym zostaną wybrane zwycięskie miasta w każdym z województw. Trafi do nich sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców. W naszym regionie o tytuł walczą: Biała Podlaska, Kazimierz Dolny, Lubartów, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Puławy, Świdnik i Zamość. Swoje głosy można oddawać TUTAJ do dnia 7 stycznia.

Następnie zwycięskie miasta przejdą do drugiego, ogólnopolskiego etapu. Będą walczyć o nagrodę główną o wartości 40 tys. zł na cel społeczny miasta i tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Tutaj głosownie potrwa do 25 stycznia. Warto pamiętać, że w 2017 i w 2018 roku w konkursie zwyciężył Zamość. Jak będzie w tym roku, zadecydują internauci.

(fot. UM Lubartów, UM Lublin, UM Zamość)

5 komentarzy

  1. Proszę poszczególne miasta o przedstawienie kosztów tych jakże potrzebnych atrakcji.Wydawanie publicznych pieniędzy przychodzi samorządom z niebywałą lekkością.Wydaje mi się,że za te pieniądze można zrobić coś sensownego a nie kupować ozdoby,które postoją jeszcze 2 tygodnie.A za chwilę bedziemy słyszeć,że nie można zrobić kawałka chodnika bo budżet świeci pustkami…

  2. Osiem miast z naszego regionu walczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski – a tymczasem pies jak nie ma co robić i sie nudzi to jaja liże 😆