Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalne papierosy ukryte pod tonami drewnianej zrębki (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej w pociągu jadącym z Białorusi ujawnili nielegalne papierosy ukryte pod drewnianą zrębką. Łącznie zabezpieczono tytoniową kontrabandę o wartości 130 tys. złotych.

W trakcie kontroli pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze funkcjonariusze służby celno-skarbowej i straży granicznej z Terespola ujawnili kartonowe pudła wypełnione papierosami. W sumie zabezpieczyli 9190 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Papierosy ukryte były w trzech wagonach typu węglarki, pod tonami drewnianej zrębki. O ile zrębka była towarem zadeklarowanym w dokumentach, o tyle wyroby tytoniowe to już klasyczny przemyt. Przesłuchani maszyniści składu nie przyznali się do ich własności.

Rynkowa wartość udaremnionego przez KAS i NOSG przemytu to 130 tys. złotych. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Nielegalne papierosy ukryte pod tonami drewnianej zrębki (zdjęcia)

(fot. KAS)

2 komentarze

  1. Czy pociąg został zarekwirowany jak w przypadku innych pojazdów służących do przemytu????

    • Nie, „zarekwirować” można tylko pojazd, który jest przerobiony do przemytu. Wszystkie konstrukcyjne skrytki (a ładowna skrzynia wagonu służy właśnie do przewozu towarów) nie stanową podstawy do zajęcia.