Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Osiem kolizji, w tym potrącenie pieszego. Jeden kierowca przysnął, drugi dostał spory mandat

W sobotę na terenie powiatu krasnostawskiego doszło do ośmiu kolizji drogowych, w tym potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych oraz jednego wypadku drogowego. Kolizje spowodowane były bardzo trudnymi warunkami na drodze oraz niedostosowaniem prędkości do tych warunków.

Przysnął za kierownicą, trafił do szpitala

Wczoraj na drodze krajowej numer 17, w miejscowości Izbica w powiecie krasnostawskim, około godziny 15.00 doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Policjanci kierowali samochody osobowe na objazdy.

– Z ustaleń mundurowych pracujących na miejscu wynika, że 66-letni mężczyzna kierujący osobowym nissanem poruszający się od strony Zamościa zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok naczepy samochodu ciężarowego. Mężczyzna tłumaczył się mówiąc, że przysnął. Obaj kierujący byli trzeźwi. Kierujący osobówką został przewieziony na badania do szpitala w Krasnymstawie. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. 66-letni mieszkaniec Zamościa został ukarany mandatem karnym – relacjonuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Wjechał w pieszego, dostał spory mandat

Z kolei w Krasnymstawie, na ulicy Okrzei, około godziny 16.30 doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych. Kierujący osobowym nissanem, 39-latek z Krasnegostawu tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszego, ponieważ padał śnieg. Całe szczęście pieszemu, 56-letniemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało. 39-latek był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Wpadł w poślizg, uderzył w latarnię

Do wypadku drogowego doszło natomiast około godziny 22.40, w Krasnymstawie, na ulicy Torowej. Kierujący osobowym audi 23-latek z Krasnegostawu na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadł z drogi, a następnie uderzył w przydrożną latarnię.

– Kierujący został przewieziony do szpitala w Krasnymstawie. Jechał z pasażerem, który na szczęście nie ucierpiał w tym zdarzeniu. 23-latek był trzeźwy. Teraz śledczy, na podstawie zebranego materiału dowodowego szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza.

Na drogach powiatu doszło jeszcze do sześciu drobniejszych zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie ucierpiał.

5 komentarzy

  1. Osiem kolizji, w tym potrącenie pieszego. Jeden kierowca przysnął, drugi dostał spory mandat.
    Wiedział, że zara jak jasnowidze od pogody ostrzegali o opadach, że będzie się działo. Oj, będzie…

  2. Wytłumaczył się, że przysnął? To zalatwia sprawę…

  3. Łooo zlot LKS-ów

  4. Najbardziej szkoda tego co dostał mandat za potrącenie jakieś ameby

  5. Pieszy miał tarcze nieśmiertelności, wszedł pewnie na jezdnię widząc że auto się zatrzymało.
    Pomimo zmiany przepisów nie wchodzę na zebrę do puki nie widzę zatrzymanego auta.

Dodaj komentarz

Z kraju