690 680 960

Osadzeni zrobili wielkie serce na plastikowe nakrętki (zdjęcia)

Zakład Karny w Zamościu postanowił wesprzeć „nakrętkową akcję pomocy dla hospicjum Santa Galla” organizowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wólki Złojeckiej. Dzięki zaangażowaniu zamojskiej jednostki i osadzonych powstało wielkie serce na plastikowe nakrętki.

Funkcjonariusze służby więziennej zareagowali na apel Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach i postanowili pomóc. Zorganizowali wszystko, co potrzebne do stworzenia dużego serca z metalu przeznaczonego do zbiórki nakrętek, a następnie z tych elementów osadzeni wykonali całą konstrukcję i pomalowali na czerwono. Osadzeni zamojskiej jednostki zadbali rówineż, aby serce zostało wypełnione pierwszy raz plastikowymi nakrętkami.

Głównym celem zbiórki nakrętek jest pomoc najbardziej potrzebującym. Nakrętki zbierane będą na zakup sprzętu medycznego w Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych koło Zamościa.

– Nie jest to jednak jedyna wartość tej akcji. Promowanie ekologii i recyclingu jest ważne nie tylko dla nas, ludzi żyjących obecnie ale przede wszystkim dla tych, którzy będą na ziemi w przyszłości. Funkcjonariusze zakładu karnego dopatrują się jeszcze jednego aspektu w tej akcji. Osoby pozbawione wolności przebywające w zakładzie karnym mogą poczuć, że mimo ograniczeń robią coś dobrego dla innych i że nic ich to nie kosztuje. A pozornie mała rzecz jaką jest nakrętka może sprawić, że zmienimy świat na lepszy – informuje kpt. Jarosław Małecki z Zakładu Karnego w Zamościu.

Zakup materiałów potrzebnych do powstania przepięknego serca został sfinansowany przez Zarząd Terenowy NSZZFiPW w Zamościu. Wczoraj odbyło się przekazanie serca oraz jego pierwsze wypełnienie nakrętkami.

Osadzeni zrobili wielkie serce na plastikowe nakrętki (zdjęcia)

Osadzeni zrobili wielkie serce na plastikowe nakrętki (zdjęcia)

Osadzeni zrobili wielkie serce na plastikowe nakrętki (zdjęcia)

(fot. kpt. Jarosław Małecki)

3 komentarze

  1. O matko, na Pomorzy prawie w każdej wsi od co najmniej 2 lat takie serca stoją. A u nas jak zawsze spóźniona nowość….

  2. Super. Zauważyłem, że osadzeni często więcej robią niż Ci na wolności. W dzisiejszych czasach każdy młody człowiek powinien odbyć wyrok w ZK. Nauczyłby się życia. Pozdrawiam.

  3. Bo na osadzonego wydaje się tak dużo pieniędzy że na dzieci brakuje i nakrętki trzeba zbierać.

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas