W Kraśniku powstanie nowy zakład. Zatrudnienie znajdzie ponad sto osób

Funkcjonująca już w Kraśniku firma Jobon zbuduje nowy zakład. Dotychczasowa szwalnia zostanie przeniesiona do nowej hali, jaka powstanie na terenie podstrefy ekonomicznej. Zatrudnienie ma wzrosnąć dwukrotnie.

W kraśnickiej podstrefie ekonomicznej powstanie kolejny zakład produkcyjny. Spółka Jokpol zakupiła 3 działki o łącznej powierzchni 4,3 ha. Miasto za nieruchomość otrzymało 2,3 mln zł. Ma tam powstać hala o powierzchni około 3,5 tys. m kw. wraz z infrastrukturą i niezbędnym zapleczem magazynowym. W obiekcie znajdzie się szwalnia.

Mieszkańcom Kraśnika firma ta jest znana, jednak pod nazwą Jobon. Obie z nich należą do niemieckiej grupy Jockenhöfer zajmującej się produkcją mebli tapicerowanych. Jobon od kilku lat posiada w Kraśniku szwalnię, w której pracuje obecnie 105 osób. Po zakończeniu inwestycji, zatrudnienie ma wzrosnąć dwukrotnie. Spółka planuje bowiem, że w zakładzie pracowało będzie od 200 do 250 osób

Inwestorem, jeśli chodzi o zakup i własność terenu oraz obiektu, który zostanie wybudowany, będzie spółka Jokpol, natomiast za produkcję w nowym zakładzie ma odpowiadać Jobon. Zaplanowano, że jeszcze w tym roku transakcja zostanie sfinalizowana i obie strony podpiszą akt notarialny. W przyszłym roku będzie zaś mogła ruszyć budowa. Jeżeli przebiegnie zgodnie z planem, zakład rozpocznie działalność w 2022 roku.

Wiadomo już, że do nowej hali zostanie przeniesiona obecna szwalnia. Spółka kupiła znacznie większy teren, gdyż planuje, że jeśli sytuacja na rynku będzie na to pozwalać, wybuduje kolejne hale, w których zlokalizowane zostaną inne wydziały produkcyjne.

Grupa Jockenhöfer posiada swoje zakłady produkcyjne ma w Niemczech, na Słowacji i w Polsce. Jej polska fabryka znajduje się również w naszym regionie, gdyż w Zwierzyńcu na Roztoczu. Działa tam od początku lat 90. ubiegłego wieku i cały czas się rozwija. Obecnie spółka Jobon zatrudnia 1800 osób. Meble produkowane w Zwierzyńcu w całości przeznaczone są na eksport. Wartość sprzedaży to ponad 100 mln euro rocznie.

(fot. UM Kraśnik)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Super super… następny bieda zakład za najniższą krajową…

  • Przestań narzekać. Najwyżej się tam nie zatrudnisz. Dobrze, że powstają nowe miejsca pracy.

   • chciałeś powiedzieć nowe miejsca wyzysku i niewolnictwa… praca, z której ledwo jesteś się wstanie wyżywić to nie praca tylko niewolnictwo

 2. Co tam się dzieje w tym Kraśniku? Wifi, 5G i jeszcze u Niemca pracują. Grzech!

  • Ale że miamiec taki zacofany i do Kraśnika ciągnie? Może jaki katol albo inny normalny? Łojojoj trza skrobaczki (wyskrobki) na ulice POsłać.

 3. Czy firma zmieni nazwę na „Jobon Tęcza”?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika