690 680 960

Os. Nałkowskich: Wypadek na osiedlowym boisku

Dzisiaj po południu na osiedlowym boisku, przy Szkole Podstawowej nr 30, doszło do wypadku. Jeden z chłopców grających w piłkę doznał groźnego urazu ręki.

Boisko do gry w piłkę, w środku osiedla Nałkowskich, odwiedza codziennie dziesiątki młodych ludzi. Dzisiaj po południu jeden z chłopców doznał urazu ręki. Świadek zdarzenia powiedział nam, że prawdopodobnie została ona złamana. Wcześniej piłka uderzyła chłopca z dużą prędkością w okolice przedramienia.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które wstępnie opatrzyło chłopca i przewiozło go do szpitala na dalsze badania.

Przy okazji tego zdarzenia sprawdziliśmy na ile bezpieczne jest osiedlowe boisko. Chodziło nam o szybką możliwość dojazdu karetki pogotowia do osoby wymagające interwencji lekarskiej.

Co się okazało, jedyna droga dojazdu karetki pogotowia prowadzi od strony ul. Romera. Karetka musi objechać dookoła część osiedla aby dotrzeć do boiska. Znacznie krótsza droga jest od strony ul. Diamentowej. Niestety od ul. Diamentowej nie ma wejścia na boisko ani dojazdu. W przypadku szybkiej pomocy, 2 czy 3 minuty przedłużającego się dojazdu mogą być niebezpieczne dla osoby poszkodowanej na boisku. Często również jedyny dojazd do boiska zastawiają parkujące auta. Dzisiaj karetka swobodnie dojechała do wejścia na boisko.

Uważamy, że dostęp do tak dużej powierzchni powinien być zapewniony z kilku stron. Głównie ze względów bezpieczeństwa. Zasygnalizujemy ten problem administracji osiedla.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.0199zł -0.01%
  • GBP 5.0597zł -0.12%
  • EUR 4.3334zł -0.11%
  • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas