Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Opuściła szpital, chodziła po torowisku. Kobietą zaopiekowali się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei

Lubelscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei na obszarze kolejowym odnaleźli zaginioną 61-letnią pacjentkę Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ulicy Abramowickiej w Lublinie. Kobieta jest już bezpieczna pod opieką lekarzy.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek na przejeździe kolejowo-drogowym w rejonie przystanku osobowego Świdnik Wschodni. Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie dostała wezwanie do osoby, która spaceruje po torowisku i próbuje wtargnąć do pomieszczenia służbowego dróżnika przejazdowego. Błyskawicznie skierowano tam patrol SOK z Lublina.

– Mundurowi po przybyciu na miejsce zauważyli na peronie kobietę, która była mocno zmęczona i wystraszona. Funkcjonariusze SOK zaopiekowali się starszą panią. Na miejsce wezwano służby medyczne oraz Policję. Kobieta nie posiadała żadnych dokumentów tożsamości oraz nie potrafiła podać swoich danych personalnych. Nie była też świadoma swojej sytuacji, nie wiedziała gdzie się znajduje i kim jest – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei.

Jak się później okazało, 61-letnia mieszkanka Świdnika była osobą poszukiwaną, gdyż samowolnie opuściła Szpital Neuropsychiatryczny przy ulicy Abramowickiej w Lublinie. Chora kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo