690 680 960

Operator koparki zauważył niebezpieczne przedmioty. Interweniowali saperzy

Operator koparki podczas prac ziemnych zauważył niebezpieczne przedmioty przypominające niewybuchy. Na miejscu interweniowała policja, zaś o znalezisku powiadomieni zostali saperzy.

Puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wykopaniu kilku sztuk niewybuchów z czasów II wojny światowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Końskowola w powiecie puławskim. Operator koparki zauważył, że w ziemi znajdują się przedmioty przypominające pociski. O wszystkim powiadomione zostały służby.

Skierowany na miejsce policyjny pirotechnik stwierdził, że wykopanych zostało 7 sztuk pocisków artyleryjskich. Na miejsce wezwano patrol saperski, który zabezpieczył przedmioty. Do czasu przyjazdu saperów, miejsce zabezpieczali funkcjonariusze.

Przypominamy, że przedmiotów takich jak niewybuchy, amunicja lub inne pozostałości z czasów wojny nie należy dotykać, a tym bardziej próbować rozbrajać czy przenosić. Mogą być one śmiertelnie niebezpieczne!

(fot. Policja Puławy)

4 komentarze

  1. gdzie te pociski?? ja widzę na zdjęciu 7 sztuk naboi (karabinowych) i coś co przypomina granat (pocisk) moździerzowy

    • Trudno bez jakiegoś innego przedmiotu ocenić wielkość. Naboje wydają się dość duże w porównaniu z ogórkiem moździerzowym, może to być zataśmowana amunicja do działka.

  2. Może to zdjęcia podglądowe…

Kursy walut

  • USD 4.1903zł -1.17%
  • GBP 5.2543zł -0.31%
  • EUR 4.5148zł -0.36%
  • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas