Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Opel zderzył się z iveco, wytrącone z toru jazdy auto wjechało w pieszych. Pięć osób poszkodowanych (foto)

Niezwykle groźny wypadek miał miejsce w Puławach. Do szpitala trafiło pięć osób: kierowca, pasażerka i troje pieszych. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 16:15 na ul. Lubelskiej w Puławach. Na skrzyżowaniu z ul. Norwida samochód osobowy zderzył się z lawetą. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący oplem poruszał się ul. Lubelską i wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Norwida. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu lawecie marki Iveco, która jechała z naprzeciwka. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Uderzona przez opla laweta została wytrącona z toru jazdy i wypadła z drogi na chodnik. Tam potrąciła dwoje pieszych: 39-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę. Dodatkowo elementy rozbitych pojazdów uderzyły kolejnego pieszego, 52-letniego mężczyznę.

Łącznie poszkodowanych zostało pięć osób. Oprócz pieszych do szpitala przetransportowano również dwie osoby z lawety. Teraz policjanci prowadzą szczegółowe czynności wyjaśniające w tej sprawie.

(fot. wideo Policja)

6 komentarzy

  1. Zima aby szkody robi jak by było sucho to by do tego nie doszło

    • oddaj prawko jak je masz i nigdy nie wsiadaj za kółko. co ma zima, która jeszcze nawet się nie rozkręciła do nie ustąpienia pierwszeństwa? właśnie tak myślący inaczej powodują najwięcej zagrożenia.

    • Tak, tak… By, aby, żeby, ażeby…

  2. Napiszcie z jakiego kraju była laweta i dlaczego nie ma tam odcinkiwego pomiaru predkosci

  3. ile lat ma kierujący , sto ?
    Jeśli nie widział nadjeżdżającej lawety to nie powinien mieć prawa jazdy , czy kulsony lokalne je zabrały bo wypadek i naruszenie przepisów były poważne ?

  4. Proszę nie zapominać że wszyscy kierowcy dzielą się na trzy grupy: 1- tych co mieli zdarzenie drogowe, 2 -tych co mają zdarzenie drogowe i 3- ci co będą mieć zdarzenie drogowe.

Z kraju