Opady śniegu paraliżują ruch. Dochodzi też do wypadków

Sparaliżowany ruch, problemy z przejazdem nawet na głównych drogach a także spore opóźnienia komunikacji miejskiej. Wszystko to w wyniku opadów śniegu, które od kilku godzin występują nad naszym regionem.

Największy problem jest na drogach, gdzie występują wzniesienia. Zablokowana jest droga krajowa nr 19 Lubartów – Lublin. Ciężarówki nie mogą sobie poradzić z wjazdem na górkę w Niemcach oraz Ciecierzynie. -Korek sięga już Lubartowa- pisze Michał – Radzę wybrać objazd przez Rokitno – dodaje Olga. Zablokowana jest droga wojewódzka nr 826 z Przybysławic do Nałęczowa. – Pod górkę nie mogą ruszyć tiry – pisze Bartek. Podobna sytuacja występuje w większej części naszego regionu.

Służby drogowe zapewniają, że robią co mogą, jednak śnieg cały czas pada a sprzęt nie nadąża z odśnieżaniem. Tylko na drogi krajowe wyjechały 24 piaskarki wyposażone w pługi do zgarniania śniegu. Jednak niewiele to daje, gdyż po kilku minutach jezdnia znów jest biała. Na drogach wojewódzkich odśnieżane są wszystkie trasy, jednak w wielu miejscach należy się spodziewać zajeżdżonego śniegu a nawet lodu. – Utrudnienia w ruchu występują też przy wjeździe do Chełma od strony Hrubieszowa. Ogólne warunki są bardzo źle, pada marznący deszcz, jest bardzo ślisko również na drodze Chełm – Lublin – pisze Szymon.

W korkach utknęła także część lubelskich kierowców. Jest problem z przejazdem al. Sikorskiego pod górę. -Blokują ją tiry, które nie mogą wyjechać pod górę – informuje Anna. Ogromny korek od ul. Obywatelskiej w kierunku Olimpu. Ciężarówki nie radzą sobie z wjazdem pod górę na al. Spółdzielczości Pracy – dodaje Aneta. Podobnie było na al. Warszawskiej, a także na wjazdach na wiadukty. – W obie strony stoi ul. Nałęczowska. Powodem są wzniesienia pomiędzy kościołem a galerią Parada. Tworzą się mega korki- dodaje Katarzyna. -Kraśnicka stoi całkowicie, korek przez całą ulicę, lód na jezdni. Radzę omijać tą ulicę – wyjaśnia Mateusz.

Również autobusy komunikacji miejskiej nie mogły sobie poradzić z wjazdem pod górkę np. na ulicy Dolnej 3-go Maja. Nie lepiej było też na pętlach. Zablokowana była ta przy osiedlu Poręba, z kolei w Mętowie autobus wjechał w ogrodzenie.

Doszło też do kilkunastu kolizji oraz kilku wypadków. W Przybysławicach zderzyły się dwa pojazdy, w Lublinie samochód staranował przystanek autobusowy, jeden z kierowców przejechał też pieszemu po nodze. – Przed Wysokim na trasie Lublin – Biłgoraj fiat wpadł w poślizg i zakończył jazdę w rowie – informuje Paweł

O ile wielu kierowców nie szczędzi mocnych słów wobec służb drogowych, to jednak wielu sytuację przyjmuje ze spokojem. – Jest zima więc śnieg niczym dziwnym – tłumaczy Michał. – W zimie ma być biało, a problemy są tylko chwilowe. Przestanie padać, odśnieżą i wszystko wróci do normy – cieszy się z białej zimy Piotr.

(fot. lublin112, nadesłane)
2016-01-15 15:06:13

Zobacz również

31 komentarzy

  1. W gminie Michów też pług nie odśnieżał…

  2. Uwaga, dzisiaj też prószy – „kataklizmu” ciąg dalszy. Wystarczy mniej gazu przy ruszaniu i hamowaniu, i prędkośc dostosowana do umiejętności i warunków na drodze. Pilnujta sie 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska