Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Opady marznące pojawią się na obszarze woj. lubelskiego, na drogach zrobi się ślisko. Jaka pogoda w sylwestra?

Okres całodobowego mrozu dobiega końca. Przełom 2021/22 roku przyniesie dynamiczne warunki pogodowe spowodowane odbudową cyrkulacji strefowej. Już wieczorem oraz w nocy ze środy na czwartek pojawią się lokalnie opady marznące powodujące gołoledź na obszarze całego woj. lubelskiego.

Noc ze środy na czwartek przyniesie zachmurzenie duże i całkowite. Nad region dotrzeć mogą opady mżawki i marznącego deszczu. Lokalnie na drogach będzie niebezpiecznie ślisko. Pierwsze opady marznące mogą pojawić się około godziny 16 w środę i mogą utrzymać się do godzin porannych w czwartek. Termometry w regionie pokażą w nocy od -3°C do 0°C. Z biegiem czasu temperatura wzrośnie, co spowodowane będzie napływem coraz cieplejszego powietrza polarno morskiego. Nad ranem w czwartek temperatura może być już w wielu miejscach dodatnia.

Jurto wystąpi zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura ma rosnąć, początkowo w regionie występować ma mżawka i deszcz marznący, co powodować będzie gołoledź. Wiatr ma być na ogół słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Termometry pokażą 30 grudnia od 2°C do 4°C w najcieplejszym momencie dnia. Większe opady na froncie ciepłym mogą dotrzeć od zachodu w nocy ze środy na czwartek. Lokalnie mogą rozwinąć się mgły adwekcyjne ograniczają widzialność do 200-500 metrów, co spowodowane będzie napływem cieplejszego powietrza nad wychłodzone podłoże.

Sylwester będzie pochmurny. Dominować ma pogoda niżowa. Pojawią się opady deszczu. Termometry pokażą od 6°C do 9°C. Dokuczać ma nam silniejszy wiatr z południowego-zachodu i zachodu. W regionie mogą miejscami występować mgły adwekcyjne. Noc sylwestrowa minie z odsuwającymi się za naszą granicę państwową opady deszczu. Termometry pokażą od 2°C do 4°C. Dokuczać ma nam silniejszy wiatr.

Pierwsze dni nowego roku przyniosą na ogół dodatnią temperaturę w ciągu dnia. Nocami jednak może zdarzyć się lekki mróz. Chłodniej może zrobić się od przyszłego wtorku, bądź środy, kiedy to pojawić może się arktyczne powietrze. Możliwy jest dlatego też powrót większego mrozu, a nawet opadów śniegu. W pierwszej dekadzie stycznia pogoda będzie zmienna i dynamiczna, co spowodowane będzie silną cyrkulacją strefową. Nie zabraknie opadów, dużych wahań ciśnienia, silnego wiatru i znacznych spadków oraz wzrostów temperatury. W kolejnych tygodniach stycznia istnieje szansa, że zimowe warunki pogodowe pozostaną z nami na dłużej, ale na bardziej szczegółowe prognozy jest jeszcze za wcześnie.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. fanipogody.pl)

6 komentarzy

 1. Uwaga drogowcy! Temperatura spadnie poniżej zera! Wyobrażacie sobie taki kataklizm? Popytajcie rodziców, jak to jest. I do łopat!

 2. Daaawna matka, obecnie babcia Polka

  Warunki niezbyt zachęcające do jazdy dla niedzielnych (i świątecznych) posiadaczy praw jazdy.
  Nie róbta co chceta, lepiej siedźta w chałupach na doopach.

 3. A co na to drogowcy ? Nic ,ich profilaktyka nie interesuje oni usuwają tylko skutki

 4. Eeeeeee! Drogowce! Słychać? Do roboty! Przydział soli się już skończył? Ruchy , bo: „Karambol na trasie Lublin – Warszawa. Zderzyło się osiem aut”

  • Jak wynaleziono samochód to jego użytkownik miał obowiązek wysyłać tzw. „umyślnego”, który biegnąc przed automobilem, głosem, dzwonkiem, a w nocy latarnią ostrzegał innych, że autem jedzie np. pan hrabia z żoną (lub kochanką).
   Teraz nie oglądając się, że „psypiom” trzeba by przed jadące auto wysyłać „umyślnego” z wiadrem piachu, żwirku, albo (nie daj Boże) soli, która jak wiadomo szkodzi na cerę autkom.