Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ona wyprzedzała, on skręcał. Doszło do zderzenia pojazdów (zdjęcia)

W piątek rano w miejscowości Karp doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Sprawca za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. Przez kilkadziesiąt minut w rejonie zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 8 w miejscowości Karp w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów – volkswagena passata oraz volkswagena transportera. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Z ustaleń policjantów wynika, że do zderzenia pojazdów doszło w trakcie wyprzedzania busa przez kierującą passatem. Kiedy kierująca osobówką znajdowała się już na przeciwnym pasie ruchu jadący przed nią kierowca busa nie upewnił się, czy nikt go nie wyprzedza i rozpoczął manewr skrętu w lewo na teren posesji. Kobieta nie zdążyła bezpiecznie zareagować i po chwili samochody zderzyły się.

Pomocy medycznej potrzebowała kierująca passatem 39-latka. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł ją do szpitala. Po wykonanych badaniach kobieta opuściła placówkę służby zdrowia. Na szczęście poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń ciała.

Kierowcy busa, 34-latkowi nic się nie stało, podobnie jak przewożonym przez niego pasażerom. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym w związku z nieprawidłowo wykonanym manewrem skrętu 34-latek otrzymał mandat.

Ona wyprzedzała, on skręcał. Doszło do zderzenia pojazdów (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

5 komentarzy

  1. Zatrzymali przy okazji małe tablice i wszczęli postępowanie przeciwko wnioskującemu o ich wydanie, który poświadczył nieprawdę?

    • W momencie, gdy auto było rejestrowane, posiadało inny zderzak, przystosowany do montażu krótkich tablic. Zarówno w przodu jak i z tyłu. A potem zderzaki sobie pan właściciel wymienił na takie z miejscem na normalne tablice, bo były te zderzaki porysowane. A przy wymianie zderzaka żaden przepis nie nakazuje przerejestrowywania pojazdu. Tyle mogą mu zrobić.

      • Tu franiu masz tylko część racji. Jeśli pa kolizji przystąpi do obowiązkowego badania kontrolnego a zderzaki zostaną zamontowane „made on eu” to bez zmiany formatu rejestracji diagnosta powinien widać „negatywny wynik badania”. Jeśli tęgo nie zrobi ukręci bak na własną głowę, bo podejrzewam że policja zrobiła zdjęcia po kolizyjne.

  2. Nie widziała, że brama otwarta??

  3. A może wyprzedzająca nie upewniła się że ktoś już skręca na posesję?

Z kraju