Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ona kradła zdrapki, on elektronarzędzia. Pracownicy sklepów okazali się złodziejami

W ostatnich dniach policjanci notują znacznie więcej kradzieży sklepowych. Jednak nie zawsze nieuczciwi są klienci. Zdarza się, że to pracownicy wynoszą towar.

Dwoje nieuczciwych pracowników sklepów zatrzymali policjanci ze Świdnika. Oboje okradali swoich pracodawców, czym narazili ich na straty finansowe. Jako pierwsza wpadła 31-letnia kobieta, która zatrudniona była w jednym ze sklepów w Świdniku.

Wyniosła ona łącznie 160 zdrapek a straty zostały oszacowane na kwotę 550 zł. Co więcej, jak ustalili funkcjonariusze, część ze zdrapek zawierała wygrane. Zostały one odebrane w innych punktach na terenie miasta.

W innym ze sklepów odkryty został brak elektronarzędzi wartych ponad 7500 zł. O wszystkim powiadomiona została policja. Jak się okazało, nie zostały one ukradzione przez klientów, lecz przez pracownika. Był nim 29-letni mieszkaniec gminy Milejów.

Obie osoby zostały już przesłuchane przez funkcjonariuszy i usłyszały zarzuty. Policjanci skierują teraz sprawy do sądu, który zajmie się ukaraniem sprawców kradzieży. Zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Daj buk żeby tzw.sąd ich ukarał,w co wątpię.

  2. No ale skoro sklep szukał do pracy młodego i zaradnego…

  3. Jemu te narzędzia się zwyczajnie należały. Dokładnie tak jak jej, zdrapki.

Z kraju