Ogromne straty po pożarze hotelu. Goście z Izraela mogą mieć zakaz wstępu

Wciąż trwa szacowanie strat po nocnym pożarze w lubelskim hotelu. Już wiadomo, że będą ogromne.

Cały czas trwa dokładne szacowanie strat powstałych w wyniku pożaru jaki wybuchł w nocy ze środy na czwartek w hotelu przy ulicy Frezerów w Lublinie. Wiadomo już, że mogą one wynieść blisko 200 tys. złotych. Jest to koszt spalonej łazienki, uszkodzonych wnętrz w pokojach a także wybitych szyb i zniszczonych kilkunastu drzwi. Choć sam pożar nie był duży, to czarny i gęsty dym z płonącego wyposażenia łazienki rozprzestrzenił się na wyższe pietra i wiele pomieszczeń wymaga odświeżenia.

Wstępnie ustalono także przyczyny pożaru. Ogień został zaprószony w łazience jednego z pokoi na czwartym piętrze, gdzie mieszkali uczestnicy wycieczki z Izraela. Była to młodzież w wieku 16-17 lat. Znani są oni z wielu ekscesów, które dochodzą w miejscach gdzie zatrzymują się na nocleg. Jednak jak dotąd były to niewielkie uszkodzenia elementów wyposażenia pokoi czy też zniszczenia wnętrz. Do tej pory nie zdarzyło się, żeby doszło do podpalenia.

O tym jak goście z Izraela są trudnymi klientami wspominają także osoby z hoteli, które także w przeszłości gościły tego typu wycieczki. Wiele z nich już całkowicie zrezygnowało ze współpracy z organizatorami podobnych przyjazdów, jednak część wciąż przyjmuje gości z Izraela. Może się niebawem okazać, że będą oni musieli poszukiwać innego hotelu, gdyż nad zerwaniem współpracy z nimi zastanawia się poważnie właściciel hotelu w którym doszło do pożaru. Zapowiada także, iż będzie się domagał pokrycia całości strat powstałych po pożarze.

Przypomnijmy w wyniku pożaru ewakuowano z hotelu 133 osoby z czego ponad setka to goście z Izraela. Trzy osoby, które zostały podtrute dymem oraz doznały ran ciętych od rozbitych szyb zostały przewiezione do szpitala. Z kolei cała grupa, czyli ponad 100 młodych osób przetransportowano autokarami do szpitali w Lublinie na szczegółowe badania.
(fot, wideo lublin112)
2014-04-05 15:05:46

14 komentarzy

 1. gdyby jakaś wycieczka młodzieży zrobiła to samo w Jerozolimie, to byłaby międzynarodowa afera

 2. I nie pozostanie kamień na kamieniu.
  W końcu naród wybrany,to im wszystko wolno.
  Wprowadzają słowa pisma w czyn.Tylko dla czego nie u siebie?
  Przepraszam,u siebie już tłuką się o kamienie na pustyni.

 3. poważnie hotel nie był ubezpieczony?

  • Pewnie był, ale z drugiej strony pewnie ma dość tego ścierwa i postanowił skorzystać z przysługujących mu praw do roszczeń wobec sprawców, by dać im nauczkę.

 4. nie tylko ty. żydowska pleśń

 5. Co się dziwić. Żydzi lubią ogień

 6. To nie pierwszy tego typu przypadek. Znajomy pracował w jednym z lubelskich hoteli. Na porządku dziennym po tego typu wycieczkach były nawet za przeproszeniem obsrane pościele.

 7. żydostwo pierdo…ne

 8. Wasze żałosne komentarze (W waszym przeświadczeniu niewątpliwe odważne,) nabrałyby pewnie większego znaczenia gdybyście podpisywali się swoim imieniem i nazwiskiem. Anonimowe przejawy antysemityzmu, brawo!

  Jeżeli hotel nie miał polisy to jest to niewątpliwie pierwszorzędny powód do krytyki i ogromny przejaw nieodpowiedzialności. (Jeżeli nie, a tego nie wiem!)

  To, że ta młodzież była z Izraela nie ma żadnego znaczenia, tak jakby Polskie wycieczki nie powodowały szkód. Proponuję sięgnąć pamięcią do czasów szkolnych i jak wyglądała dyscyplina na koloniach, wycieczkach etc. A także uwzględnić postępującą demoralizację młodzieży bez względu na narodowość.

  • Pewnie poparłbym Twoja wypowiedź, gdyby nie fakt, iż wycieczki z Izraela demolują w mniejszym lub większym stopniu wszystkie hotele, w których nocują. Dodatkowo – nie imputuj ludziom antysemityzmu, bo Żydzi są jednym z ludów semickich a nie jedynym.

  • Jan Kruk Człowieku czy ty jesteś upośledzony umysłowo ? Bydło zniszczyło cudzą własność a ty wmawiasz winę tym którzy mówią prawdę ?

 9. Panie Adanie, a pan myśli, że skoro się podpisał to mu wolno obrażać? Dla pana informacji, to takie wycieczki zawsze coś zmalowały, niestety nasze media milczą na ten tema, pewnie dlatego, że się boją.
  Pan pisząc pokazuje, że takie zachowanie młodych z Izraela ma prawo bytu, a to, że tak się stało to wina hotelu lub czegoś innego, a ich zachowanie było wzorowe. Niestety, to wina tej młodzieży, oni nie mieli po 5 lat i dokładnie wiedzieli co robią. Proszę więc nie obrażać innych pisząc o antysemityzmie tylko spojrzeć z drugiej strony. Jeśli będziemy pozwalać na takie zachowania to będzie gorzej.
  Co do wycieczek i bycia młodym, to zgadzam się, że nie zawsze było kolorowo, ale jest pewna różnica. Nasza młodzież ponosi konsekwencje swojego zachowania, a młodzież z Izraela ma przyzwolenie, bo jeśli ktoś coś złego powie to odrazy wyskakuje się z antysemityzmem tak jak pan.

 10. Może trochę bliżej,a z których Piskorzy?Bo po stylu pisania na żadnego znanego Pan mi nie pasuje.

 11. W analogicznej sytuacji

  Bo im wolno, mają przyzwolenie niszczenia u gojów wszystkiego co nie izraelskie. Bez względu na to czy hotel był ubezpieczony, czy też nie, właściciel/zarządzający, wzorem wytyczonym właśnie przez przedstawicieli „narodu wybranego” powinni z powództwa cywilnego od każdego z uczestników dochodzić zadośćuczynienia finansowego, odpowiednio wysoko wyliczonego. W identycznej sytuacji, gdyby to zrobiła polska młodzież na terenie Izraela, nikt tam nawet nie zastanawiałiby się czy postępować inaczej. Co więcej polskie władze czyniłyby wszelkich starań by zidentyfikowć i przykładnie ukarać „winnych”. We wszystkich poczytnych dziennikach od Nowego Jorku (New York …) po Warszawę (gazeta wydawana przez Agorę) można byłoby przeczytać o „skandalu i zniszczeniach dokonanych przez młodych Polaków, co w przypadku Tego Właśnie Narodu, wobec własności żydowskiej jest przecież … wytłumaczalne”. Nie daj Boże, aby w takiej sytuacji był ktoś kto interesuje się piłką nożną, jest kibicem. Wówczas na pewno byłby to atak kiboli – faszystów. Jednym wolno, bo są namaszczeni, innym nie bo są … skażeni?!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online