690 680 960

Od dzisiaj Ogród Botaniczny w Lublinie otwarty jest dla zwiedzających

Po zimowej przerwie, znów można zachwycać się urokami przyrody w lubelskim Ogrodzie Botanicznym. Od dzisiaj botanik otwarty jest dla wszystkich.

Ze względu na wysokie temperatury w lubelskim Ogrodzie Botanicznym z dnia na dzień robi się coraz bardziej zielono. Wiele roślin zachwyca kolorami a często też wyjątkowymi i niepotkanymi kwiatami. Dla wielu osób, jest to ulubione miejsce spacerów.

Dzisiaj o godzinie 11 Ogród Botaniczny został udostępniony do zwiedzania. Co więcej, w salach Dworku Kościuszków została wyeksponowana wystawa „Kozłówka – Pomnik Historii”. Przedstawia ona nieznaną historię zespołu pałacowo-parkowego jak również jego dawnych właścicieli.

W kwietniu Ogród będzie czynny w dni powszednie w godz. 9.00-18.00 zaś w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00. Szklarnie z roślinami tropikalnymi i subtropikalnymi zostaną udostępnione dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

Wejście dla zwiedzających znajduje się przy ulicy Willowej. Obok wejścia znajduje się obszerny parking na blisko 100 aut. Ceny biletów pozostają takie same jak w ubiegłych latach i wynoszą 6 zł. Za bilet ulgowy trzeba zapłacić 3 zł a za rodzinny dla pięciu osób 15 złotych.

(fot. lublin112)
2016-04-16 16:51:25

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska