690 680 960

Odznaki za Zasługi dla Ochrony Zdrowia dla pracowników szpitala w Puławach. Za walkę z pandemią

Pracownicy szpitala w Puławach zostali nagrodzeni za zaangażowanie i walkę z pandemią. Wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył im Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Zdrowia oraz dyplomy.

W czwartek w Puławach odbyła się uroczystość podsumowująca pracę placówki w trakcie pandemii COVID-19. W marcu 2020 r. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Trafiali tam wyłącznie pacjenci zakażeni wirusem, lub też z podejrzeniem zakażenia.

Były to osoby z całego regionu, jak też z sąsiednich województw. Od września 2020 r. do maja 2021 r. placówka pełniła także funkcję szpitala III poziomu zabezpieczenia i udzielała pacjentom zakażonym wirusem SARS-CoV-2 świadczeń podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej.

W trakcie uroczystości, pracownicy szpitala zostali nagrodzeni za zaangażowanie i walkę z pandemią. Wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Zdrowia oraz dyplomy. Podziękowania otrzymały również osoby, które bezpośrednio współpracowały ze szpitalem i w wielu sytuacjach go wspierali. Chodzi m.in. o władze powiatu puławskiego na czele ze starostą puławskim Danutą Smagą, lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jak wyjaśniał wojewoda lubelski Lech Sprawka, nie oznacza to, że pracownikom innych placówek podziękowania się nie należą. Wręcz przeciwnie, przygotowano „sztafetę podziękowań dla świata medycznego, który był bardzo aktywny w okresie pandemii”. Uroczystość w Puławach jej początkiem, a rozpoczęto ją w tym miejscu właśnie dlatego, że placówka ta była szpitalem jednoimiennym.

(fot. LUW)

7 komentarzy

 1. Te medale to chyba za najbardziej skuteczną depopulację…!

 2. Czylu już walka zakończona? Pandemia się skończyła, zwalczyli ją?

 3. Plandemiści sami się przyznają że są winni. Ułatwi nam to kiedyś rozliczenie ich. Zbierać nazwiska i takie artykuły, bo za chwilę będą znowu palić akta.

 4. A towarzystwo to gdzie ma załozone maseczki, które wymagane są w przestrzeni zamkniętej ? Żenada te medale …

 5. Niech się pochwalą wynikami leczenia. Ilu ozdrowiało na kowid a ilu zmarło na inne choroby

 6. Ale ratownika ani jednego na zdjęciu….no tak

 7. To ci co za sprawą COVIDU gdy wszyscy nie mogli pracować otrzymywali dodatek w wysokości 100% pensji??
  no tak należy im się teraz jeszcze im kolejne 300% dołóżcie z wypłatą od początku pandemii. to nic że ludzie umierali w meczarni bo nie mieli COVIDA tylko nowotwór. BRAWO POLSKI RZĄD BRAWO POLSKA SŁUŻBA ZDROWIA. a jak zamówiłem karetkę z podejrzeniem UDARU to półtrorej godziny jechała, Jak by to był udar to by mi mogli pomóc po takim czasie. COVIDOWCY!!

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…