Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Odwiedzili śmieciarza, wręczyli mu 1000 zł mandatu (zdjęcia)

Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej z Lublina i Straży Leśnej z Nadleśnictwa Lubartów ustalili osobę, która pozostawiła w lesie śmieci. Sprawca został ukarany mandatem.

Podczas wspólnego patrolu PSR Lublin i Straży Leśnej z Nadleśnictwa Lubartów, strażnicy ujawnili na terenie Lasów Państwowych wyrzucone worki ze śmieciami.

W wyniku podjętych czynności wyjaśniających bez problemu ustalili sprawcę wykroczenia. Po krótkim czasie zaskoczony wizytą Straży Leśnej i PSR mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu.

Sprawca został zobowiązany do niezwłocznego posprzątania wywiezionych do lasu śmieci – co też uczynił. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł., za wyrzucenie śmieci i bezprawny wjazd do lasu pojazdem mechanicznym. Jego wyczyn został zarejestrowany przez mobilne urządzenia monitoringu Straży Leśnej.

Odwiedzili śmieciarza, wręczyli mu 1000 zł mandatu (zdjęcia)

Odwiedzili śmieciarza, wręczyli mu 1000 zł mandatu (zdjęcia)

(fot. PSR)

25 komentarzy

  1. Jeszcze powinien dostać rachunek za posprzatanie tych odpadów, a mogą mu załatwić.

  2. ...myślę...więc jadę...

    typowe bydlęce zachowanie wyniesione z domu gdzie pewnie ojciec wyrzucał pety byle gdzie a matka pomyje wylewała przez okno…publiczna kara chłosty raz dwa by go nauczyła…

  3. Za karę powinien posprzątać cały las. Nie sprząta, kolejny 1000, i tak do skutku

  4. Dlaczego ten śmieciarz musiał po sobie sprzątać? Powinni od razu wezwać do tego profesjonalną firmę sprzątającą, może jeszcze doszłaby utylizacja jakiejś chemii czy innych plastików. Gdyby tak wsiok dostał do zapłaty fakturę na kilkanaście tysięcy plus mandat zapamiętałby do piątego pokolenia zarówno on jak i wszyscy sąsiedzi i znajomi, że nie wywozi się śmieci do lasu.

  5. Bydlak. Powinien zeżreć te śmieci

  6. Dlaczego taka niska kara? Uprzątnięcie, utylizacja, przewiezienia, papierologia. W kwocie mandatu brakuje co najmniej jednego zera.

  7. każdy płaci za śmieci a worki są wyrzucane z samochodów chamstwo chamstwo……………..???. Za małe kary .I brak kultury .

Z kraju

Polityka i społeczeństwo