Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Odpocznie” od kierowania pojazdem. Mężczyzna jechał audi 138 km/h w obszarze zabudowanym

Świdniccy policjanci zatrzymali wczoraj do kontroli kierowcę audi, ponieważ mężczyzna mknął przez obszar zabudowany z prędkością 138 km/h. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się dla 30-latka mandatem w wysokości 2500 zł, 15 pkt karnymi, a także utratą uprawnień na trzy miesiące.

W czwartek po godzinie 12 policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali pojazd marki Audi, którego kierowca poruszał się z prędkością 138 km/h w obszarze zabudowanym.

Za kierownicą samochodu siedział 30–latek z gminy Mełgiew. Za popełnione przez niego przewinienia na drodze policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych. Na jego konto powędrowało też 15 punktów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Piraci drogowi, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

(fot. Policja Świdnik)

13 komentarzy

 1. 2500 PLN za 138km/h na 50-tce. Ewentualnie 70-tce?
  Tyle samo dostaje się za jazdę rowerem po dwóch piwach.

 2. Policjanci przypominają, że widok radiowozu i policjantów z radarem jest najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych.

  • Tylko czemu ten teren zabudowany jest w lesie? Zauważyć można tendencję oznaczania terenu zabudowanego wszędzie.

   • Niby las, ale w takich właśnie miejscach najczęściej 80-letnie staruszki wbiegają na PdP. A potem (zupełnie przypadkiem) okazuje się, że obok PdP była szkoła, przystanek, sklep, wjazdy/zjazdy, stacja paliw, urząd gminy itp.

  • Miało nie być zabierane za 50km w zabudowanym?

 3. a czemu zamazanetablice przezciez w miejscu publicznym był?

 4. Policjanci przypominają, ale chyba nie zaglądają do swoich statystyk. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych w Polsce jest nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 5. Przecież audi mają inne limity prędkości w obszarze zabudowanym:)

 6. Przeciesz przypisy się zmieniły i cofnęli zabieranie za 50 km więcej więc jak zabrali na 3 miechy

  • O jakim cofnięciu zabierania PJ piszesz?
   Za przekroczenie prędkości o 50km/h w zabudowanym zabierane jest PJ na 3 miesiące nadal.

  • Żadne przepisy się nie zmieniły. To że jakiś matołek kłapnął ozorem w telewizji nie zmienia przepisów.

 7. Wiosna idzie, majówka za pasem, krew się burzy a tu prawko na 3 miesiące poszło….

Z kraju