Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie kontroli drogowej chciał „załatwić” sprawę po swojemu. Grozi mu do 8 lat więzienia

W trakcie policyjnej kontroli drogowej kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość, doszło do próby wręczenia łapówki. 49-latek zaproponował mundurowym 400 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wkrótce mężczyznę czekają spore problemy.

W czwartek policjanci ruchu drogowego opolskiej komendy zatrzymali w Osinach do kontroli kierowcę pojazdu osobowego marki Toyota. Okazało się, że w obszarze zabudowanym mężczyzna pędził z prędkością 92 km/h.

49-latek wiedząc o grożących mu konsekwencjach w związku z wykroczeniem, postanowił „załatwić” sprawę w inny sposób. Mieszkaniec powiatu świdnickiego zaproponował policjantom 400 zł łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Po chwili o całej sytuacji mundurowi powiadomili oficera dyżurnego jednostki.

Kierowca toyoty został zatrzymany. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozić mu może za to kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

18 komentarzy

  1. Za tyle to jakby napluć w twarz przy tej inflacji:)
    Tak na poważnie to jeden drugiemu na ręce patrzy. Kolegów w tej firmie nie ma, są tylko znajome twarze. A tak mega poważnie to „Nie dla łapówkarzy!!!” Nie ma przyzwolenia na takie zachowanie.

Z kraju