Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Odkręcił butle z gazem i zagroził, że wysadzi budynek. Interweniowali kontrterroryści (zdjęcia)

Wczoraj w Wólce Plebańskiej interweniowali policyjni kontrterroryści. Mieszkający w jednym z budynków mężczyzna zagroził, że go wysadzi.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 17 w Wólce Plebańskiej w powiecie bialskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu zagroził popełnieniem samobójstwa przez wysadzenie domu przy pomocy butli gazowych.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Jak relacjonują policjanci, desperat zamknął się w domu jednorodzinnym. W pokoju 33-latek miał ze sobą dwie butle z gazem, które odkręcał. By utrudnić mundurowym przeprowadzenie interwencji na teren posesji wypuszczone zostały należące do mężczyzny psy.

Do działań włączyli się policyjni negocjatorzy, którzy prowadzili rozmowy z zamkniętym w domu 33-latkiem. Funkcjonariusze słyszeli syk odkręcanej butli oraz czuli zapach gazu. Dodatkowo mężczyzna wystawił butlę na parapet okna by pokazać realizację swoich planów. Krzyczał również, że wysadzi cały dom w powietrze.

Na miejsce został wezwany Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie. Po dynamicznym wejściu do mieszkania mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 33-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Odkręcił butle z gazem i zagroził, że wysadzi budynek. Interweniowali kontrterroryści (zdjęcia)

(fot. autopomocni.pl, Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

  1. Dobrze że żadnemu z AT nie przyszło do głowy użyć granatów hukowych :)))

  2. To, że nie ma BOR tylko jest SOP to słyszałem, ale że nie ma antyterrorystów, tylko kontrterroryści to już nie.

  3. jak pijak to nie mial pelnych butli moze jedna na wymiane

Z kraju