690 680 960

Odkręcił butle z gazem i zagroził, że wysadzi budynek. Interweniowali kontrterroryści (zdjęcia)

Wczoraj w Wólce Plebańskiej interweniowali policyjni kontrterroryści. Mieszkający w jednym z budynków mężczyzna zagroził, że go wysadzi.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 17 w Wólce Plebańskiej w powiecie bialskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu zagroził popełnieniem samobójstwa przez wysadzenie domu przy pomocy butli gazowych.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Jak relacjonują policjanci, desperat zamknął się w domu jednorodzinnym. W pokoju 33-latek miał ze sobą dwie butle z gazem, które odkręcał. By utrudnić mundurowym przeprowadzenie interwencji na teren posesji wypuszczone zostały należące do mężczyzny psy.

Do działań włączyli się policyjni negocjatorzy, którzy prowadzili rozmowy z zamkniętym w domu 33-latkiem. Funkcjonariusze słyszeli syk odkręcanej butli oraz czuli zapach gazu. Dodatkowo mężczyzna wystawił butlę na parapet okna by pokazać realizację swoich planów. Krzyczał również, że wysadzi cały dom w powietrze.

Na miejsce został wezwany Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Lublinie. Po dynamicznym wejściu do mieszkania mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 33-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. autopomocni.pl, Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

  1. Dobrze że żadnemu z AT nie przyszło do głowy użyć granatów hukowych :)))

  2. To, że nie ma BOR tylko jest SOP to słyszałem, ale że nie ma antyterrorystów, tylko kontrterroryści to już nie.

  3. jak pijak to nie mial pelnych butli moze jedna na wymiane

Kursy walut

  • USD 4.1887zł -0.18%
  • GBP 5.2109zł -0.04%
  • EUR 4.479zł -0.25%
  • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas