690 680 960

Odklejał kody kreskowe z tańszych produktów i naklejał na droższe

Pracownicy ochrony jednego ze marketów budowlanych zatrzymali oszusta, który odklejał kody kreskowe z tańszych produktów i naklejał je na droższe. Sklepy oszacowały straty na kwotę co najmniej 7 tys. złotych.

W miniony poniedziałek w jednym z marketów budowlanych 34-letni oszust wpadł w ręce pracowników ochrony, a następnie został przekazany policjantom. Mężczyzna próbował zapłacić niższą cenę za produkt, który w rzeczywistości był droższy. Mężczyzna wcześniej z podobnego tańszego produktu odkleił kod kresowy i przykleił go na droższy artykuł, z którym następnie poszedł do kasy.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna w podobny sposób działał w kilku innych sklepach. W jego zainteresowaniu znalazły się takie narzędzia jak pilarki, napędy do bram, czy zestaw monitoringu. Sklepy oszacowały straty na łączna kwotę około 7 tys. zł.

Zatrzymany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Jej wymiar to 1 rok pozbawienia wolności w zawieszenie na 2 lata. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 34-latka 1 tys. zł.

Funkcjonariusze odzyskali w całości utracony sprzęt.

2017-11-29 10:24:12
(fot. pixabay.com)

44 komentarze

 1. Dlaczego sklepy nie odpowiadają karnie, za celowe wprowadzanie w błąd klienta,zamieniając ceny przy artykułach,np.niższa cena przy droższym artykule ? lub też nie ma jej wcale? tak jest notorycznie w Lidlu na Lwowskiej w Biedronce na Mełgiewskiej ?

  • Są jeszcze czytniki cen. Można ruszyć cztery litery o sobie sprawdzić ile co naprawdę kosztuje.

   • Oznakowanie towaru prawidłowo, między innymi ceną jest zasr..m obowiązkiem pracowników sklepu.Tak stanowią przepisy.

    • Wystarczy porównać cztery ostatnie cyfry kodu na towarze i cenie a nie przy kasie wychodzić na durnia. Mało to klientów odstawiających towar w inne miejsce? Obsługa za takim ma krok w krok chodzić i poprawiać? Nie dorośliście do sklepów samoobsługowych.

     • Oczywiście klient sklepu poustawiał towar na półce np. kawy obok siebie,droższą i tańszą i pozamieniał ceny,żeby zmylić innych.Jak chcesz komentować,to powinieneś mieć orientacje w temacie albo pisać bajki dla dzieci.

     • Mam zbyt duże doświadczenie , w przeciwieństwie do ciebie, by nie wiedzieć co piszę. Ile czasu pracowałaś w jakimś dużym markecie? Miesiąc? A może tylko robisz w nim zakupy? Pierdoły pociskasz. Za celowe wprowadzanie w błąd, są bardzo wysokie kary. Ale ty wiesz lepiej, zwłaszcza „radząc wprowadzenie kar” HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

   • W Biedronce na Woronieckiego często nie ma cen na półkach, a oba czytniki do sprawdzania cen nie działają co najmniej od miesiąca.

    • Jak zwróciłam kiedyś uwagę pracownikowi sklepu,że brakuje cen,usłyszałam,że dopiero wyłożyła towar i nie zdążyła cen dodać i tak jest od miesiąca.

 2. Żeby kradzież nazwać kradzieżą a złodzieja złodziejem, nie trzeba kraść sprzętu wartego więcej niż 100 zł. Zdarzyło się komukolwiek buchnąć z roboty spinacze, papier, herbatę, srajtaśmę? W markecie zeżreć gorąca pachnącą bagietkę, a przy kasie o tym nie powiedzieć wciskając papier gdzieś w regał? Złodzieje są w każdym większym sklepie, mniejsi lub więksi ale zawsze złodzieje. 7 – Nie kradnij.

 3. A ja ładuje w worek 11 bułek a przy kasie zgłaszam 10. Nikt mnie nigdy nie złapał. I kto tu jest wygrywem ??!?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli