690 680 960

Od wtorku zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki

Od najbliższego wtorku kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania al. Smorawińskiego z ul. Chodźki. Wykonawca apeluje o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków.

W najbliższy wtorek 26 lutego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z ul. Chodźki. Powodem zmian jest modernizacja uzbrojenia podziemnego w tym kanalizacji deszczowej i sieci gazowej, a następnie rozbudowa opisywanego skrzyżowania.

Zmiany będą polegały na wyłączeniu północnej jezdni al. Smorawińskiego w rejonie skrzyżowania. Prace realizowane są w ramach zadania polegającego przebudowie i budowie ul. Choiny oraz rozbudowie sieci trakcji trolejbusowej od istniejącej pętli przy ul. Chodźki do granic miasta.

Tymczasowa organizacja ruch będzie oznaczać, że:

– ruch w rejonie skrzyżowania, w obu kierunkach będzie odbywał się wyłączanie południową jezdnią al. Smorawińskiego (jezdnia po stronie stacji paliw i akademików UM); po jednym pasie ruchu w każdym kierunku
– zamknięty zostanie wlot ul. Chodźki od strony ul. Czapskiego (od strony centrum handlowego)
– ruch z jezdni północnej al. Smorawińskiego na jezdnię południową zostanie przeniesiony w rejonie zatoki na wysokości ogródków działkowych i „wróci” na jezdnię północną na wysokości stacji paliw
– na wlocie ul. Chodźki od ul. Jaczewskiego będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo lub w lewo na skrzyżowaniu

Opisywana organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około półtora miesiąca do dwóch licząc od momentu jej wprowadzenia.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. zaczęli tak dawno i jeszcze nie skończyli ?

 2. – na wlocie ul. Chodźki od ul. Jaczewskiego będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo lub w lewo na skrzyżowaniu

  niech ktoś to przetłumaczy na ludzki

  • Co racja to racja sam się zastanawiałem o co biega z tym tekstem bo tak się składa że z tatą 27 Lutego jadę do Centrum Onkologi ziemi lubelskiej do budynku C i o ile muszę się dostać na ulicę Jaczewskiego następnie skręcić na teraz placówki tak potem tato wysiądzie i pójdzie do budynku a ja muszę szukać parkingu no i co dalej skoro zmienią ruch na odcinku tych dróg .

  • To znaczy, że jadąc ulicą Chodźki w kierunku północnym, na skrzyżowaniu ze Smorawińskiego nie będzie można pojechać prosto.

 3. Przepraszam,
  A ile to będzie jeszcze trfało?

 4. To proste.
  Zamykają ulicę dolotową do Auchan, bo cała północna nitka będzie wyłączona od ogródków do BP. Dlatego jadąc od Jaczewskiego nie da się pojechać prosto. No, ale rzeczywiście kalka z ZDiM to nie jest dobry tekst do artykułu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach