Od wczoraj policjanci zabezpieczają znalezisko na górkach czechowskich (zdjęcia)

Odgrodzona przed dostępem osób postronnych została część górek czechowskich, a terenu pilnują policjanci. Wczoraj znaleziono tam przedmiot przypominający niewybuch.

W sobotę lubelscy policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Znajdował się on na górkach czechowskich na wysokości ulicy Relaksowej.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Jak ustaliliśmy wszystko wskazuje na to, wskazuje, że może to być elementem sporych rozmiarów pocisku.

Teren został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych i jest cały czas pilnowany przez policjantów. Na miejsce mają przyjechać wojskowi saperzy, którzy sprawdzą czy znalezisko jest niebezpieczne oraz czy w pobliżu nie ma podobnych przedmiotów.

(fot. lublin112, nadesłane – Natalia)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. A to co robotnicy w sobotę pracują? Czy ktoś się wkradł na teren budowy?

 2. Znowu grzybiarz zgubił?

 3. IPN szukał organizacji podziemnej i trafił na arsenał po tej organizacji.

 4. Macie w Lublinie taki fajny, zielony teren. Nie zepsujcie go.

  • Wspaniały teren. Jeden wielki b***el. Płuca miasta jak ogródki działkowe. Develo zapłacił za ten teren ponad sto baniek, grubo ponad swoje możliwości, więc zbuduje tam co zechce! Nawet blok na bloku bez tego śmiesznego parku który obiecali będzie lepszy niż ten co chwilę płonący syf

 5. teren taki niebezpieczny a ludzie tam masowo z psami chodzą i biegają.

 6. To kopa dewelopera.

 7. Norsk Arisk Black Metal

  TBV postawi tam bombowe osiedle.

 8. cały teren powinien być sprawdzony fachowo przez profesjonalną firmę tak jak to miało miejsce przed budową lotniska w Świdniku. Ani jedna inwestycja nie powinna tam być prowadzona, bez takiego przeszukania. Przecież to był poligon wojskowy.

 9. były kierownik cytryny

  Już kiedyś pisałem,, że po zaoraniu poligonu w latach 85-86 ubiegłego wieku walały się tam sprawne rozrywki dużego i mniejszego kalibru. tego będzie więcej , szczególnie w części w okolicach byłych działek i na południowej części poligonu. Powinien to dokładnie sprawdzić patrol saperski . Ja bym tam nie ryzykował koparki.

 10. Kolejny raz to nie inwestorzy zgłaszają znalezisko. Tym razem poza fragmentami kości natrafiono na artefakt militarny.
  Charakter obszaru każe ustanowić stały nadzór archeologiczny. Co zrobiło miasto? Ukryło wydanie pozwolenia na budowę. Ukryło zapewne, by mieszkańcy nie znajdowali tego, co nie mają zamiaru ujawniać i zgłaszać właściciele oraz wykonawcy robót?!

  • Nie da się ukryć pozwolenia na budowę, bzdury piszesz. Każde pozwolenie na budowe, jest podane do informacji publicznej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS