Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od rana spożywał alkohol, po południu kierując seatem uszkodził zaparkowane pojazdy

Miał ponad 1,2 promila alkoholu w trakcie zatrzymania i przyznał policjantom, że pożywał alkohol od rana. Wkrótce 68-latek za swoje wyczyny za kierownicą seata odpowie przed sądem.

We wtorek przed godziną 15 policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Kamiennej kierujący seatem zaczepił zaparkowane dwa samochody i pojechał dalej. Z informacji przekazanych mundurowym wynikało, że mężczyzna siedzący za kierownicą auta prawdopodobnie jest pijany.

Dyżurny skierował tam policjantów z ruchu drogowego, którzy w rozmowie ze świadkami zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący seatem jechał jednokierunkową ulicą Kamienną od strony ulicy Koszary. Nagle z niewiadomych przyczyn zjechał na prawą stronę uszkadzając zaparkowane tam dwa pojazdy – volkswagena i fiata. Po tym odjechał w kierunku ulicy Kilińskiego. Policjanci znając numery rejestracyjne seata ustalili właściciela. Pod adresem jego zamieszkania zaparkowany był seat z widocznymi śladami uszkodzeń. Obok zaparkowana była toyota, którą prawdopodobnie kierujący seatem wjeżdżając na parking również uszkodził.

W domu mundurowi zastali nietrzeźwego 68-latka, który przyznał, że kierował seatem. Przekazał, że nie pamięta, aby w czasie podróży uszkodził inne samochody. Przyznał także, że alkohol spożywał od rana. Policjanci przewieźli 68-latka do komendy, gdzie wykonano badanie jego stanu trzeźwości. Wynik wykazał w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. 68-latek z Zamościa odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenia drogowe, które popełnił, między innymi spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Zgodnie z obowiązującym przepisami, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Dać ać ja pobruszę, a ty pożywaj alkohol.

  2. Od rana pił i po południu miał tylko 1,2 promila?

Z kraju