Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od piątku na drogach w regionie doszło do 7 wypadków i 171 kolizji

Intensywne opady mokrego śniegu znacznie pogorszyły warunki do jazdy na drogach regionu. Policjanci od minionego piątku na terenie województwa lubelskiego odnotowali 7 wypadków i 171 kolizji.

Od minionego piątku na drogach województwa lubelskiego doszło do 7 wypadków drogowych, w których 8 osób odniosło obrażenia. Panująca obecnie aura sprzyja stłuczkom i kolizjom.

W ciągu tylko dwóch dni policjanci zarejestrowali 171 kolizji drogowych. Przyczyną większości zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

– Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów śniegu miejscami może zalegać błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

(fot. PSP Łuków)

6 komentarzy

 1. Kierowca do którego nie trzeba apelować

  Do rozsądnych kierowców apelować nie potrzeba a do głąbów nie ma sensu….

 2. męczennicy asfaltu, wybieżeli na drogi … chłopki z furmanek 😛

 3. Wysyp FANOW zbyt wczesnej zmiany opon na letnie

 4. http://www.lublin112.pl/drogowcy-zapewniaja-ze-warunki-do-jazdy-sa-dobre-lokalnie-moze-byc-jednak-slisko/

  To miało być na 1 kwietnia taki żarcik.
  Pogoda zaskoczyła drogowców i kierowców 😉

 5. ile to mandatów do banku rozdawnictwa za siłę wyższą xD

Z kraju