Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Drogowcy zapewniają, że warunki do jazdy są dobre. Lokalnie może być jednak ślisko

Pomimo opadów śniegu na drogach województwa lubelskiego nie występują żadne większe utrudnienia w ruchu. Nawierzchnie są mokre, jedynie we wschodniej części regonu można lokalnie natrafić na błoto pośniegowe.

Wraz z powrotem opadów śniegu, na drogi znów musiały wyjechać pojazdy do zimowego utrzymania. Jeżeli chodzi o trasy krajowe, to na terenie całego kraju pracowało na nich 465 solarek. Ogólnie warunki do jazdy cały czas są dobre, choć nie brakowało odcinków, na których trzeba było zachować szczególną ostrożność. W naszym regionie przed południem śliskość występowała na drodze krajowej nr 19 między Radzyniem Podlaskim a Międzyrzecem Podlaskim oraz drodze krajowej nr 2 na odcinku Tłuściec – Rogoźniczka.

Również w przypadku dróg wojewódzkich, wszystkie trasy są przejezdne. Na większości z nich występuje czarna nawierzchnia, bez błota pośniegowego czy śliskości zimowej. Jedynie we wschodniej części regonu, a dokładnie na drogach wojewódzkich nr 816 od Kodnia do Dorohuska, nr 819 od Sosnowicy do Woli Uhruskiej oraz nr 812 od Wisznic do Włodawy, lokalnie natrafić można na błoto pośniegowe.

Z prognoz synoptyków wynika, że opady śniegu będą występowały na terenie całego województwa lubelskiego przez cały wieczór i noc, aż do godzin porannych. Oczywiście ich natężenie, w zależności od powiatu, będzie różne. Najwięcej, gdyż do 15 cm białego puchu, może spaść w północno-wschodniej i zachodniej części regionu.

Obecnie słabe i umiarkowane opady śniegu występują w okolicach: Bełżyc, Bychawy, Kocka, Krasienina, Lubartowa, Lublina, Łukowa, Niedźwiady, Niemiec, Ostrowa Lubelskiego, Parczewa, Sernik i Świdnika. Natomiast deszcz a deszcz ze śniegiem pada w okolicach: Annopola, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Dołhobyczowa, Hrubieszowa, Janowa Podlaskiego, Józefowa na Roztoczu, Krzczonowa, Trzydnika Dużego i Zamościa.

(fot. GDDKiA/zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. a chodniki w miescie tragedia !

Wiadomości z info112