Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od dziś warto spoglądać w niebo. Rozpoczynają się Międzynarodowe Zawody Balonowe

W Nałęczowie ruszają kolejne Międzynarodowe Zawody Balonowe. W tym roku udział w imprezie weźmie kilkanaście ekip. Loty odbywać się będą rano i wieczorami.

W czwartek w Nałęczowie rozpoczynają się Międzynarodowe Zawody Balonowe. To już 18. impreza skupiająca miłośników baloniarstwa, jaka organizowana jest w tym uzdrowiskowym miasteczku. W tym roku swój udział zgłosiło 15 załóg z Nałęczowa, Ryk, Lublina, Stalowej Woli, Warszawy, Krakowa, Leszna i Tarnowa.

Dziś pierwsze loty mają się rozpocząć o godz. 18.30, natomiast na godz. 21.00 przy Starych Łazienkach w Parku Zdrojowym w Nałęczowie zaplanowano ceremonię otwarcia jak też prezentację załóg. Jutro oraz w sobotę loty zawodnicze mają się odbywać o 6:00 i 18:30. Przy czym na to, czy zawodnicy wzbiją się w niebo, wpływ ma pogoda.

– O szczegółach każdego lotu decyduje Dyrektor Sportowy w oparciu o prognozy pogody. To on, często godzinę przed startem wyznacza, czy lot odbędzie się, jaka będzie konkurencja zawodnicza, skąd też będzie start. W związku z tym zmiany w planach często dzieją się bardzo dynamicznie, dlatego prosimy o wyrozumiałość – wskazują organizatorzy.

W trakcie konkurencji zawodnicy będą musieli m.in. dolecieć do celu wskazanego przez kierownika zawodów. Może on być wirtualny i znajdować się w powietrzu na ustalonej wysokości, lub mieć postać ułożonego na ziemi „krzyża” o ramionach 10×10 m. Oczywiście nie zabraknie również ulubionego przez publiczność punktu programu, a dokładnie nocnych pokazów balonów. Zaplanowano go na piątek i sobotę, na godz. 21:30 w Parku obok Łazienek.

6 komentarzy

 1. Tak na pogodę patrząc oraz dalsze jej prognozy to chyba te zawody nie wypalą :/

 2. „wzbiją się w niego” – intrygujące, cóż za możliwości iterpretacji, większe niż przy wierszu Szymborskiej! Czy chodziło o
  wzbiją się w niebo
  a może
  wbiją się w niego?!
  Ale w kogo? Tego kierownika? Real mindf uck.

 3. A ja się zastanawiałem gdzie się podziały podwyżki dla pracowników Zakładów Azotywych w Puławach. A one wznoszą się na wyżyny
  ……absurdu. Jacek Jamniczek jeszcze nie podał się do dymisji ??? Jak tam zyski z Saletrzak ??? Idzie pełną parą :))))) Czy aby pyk ….. pyk …. pyk. Czy to prawda , że są łamane zapisy Układu Zbiorowego Pracy , a tym samym prawo ??? Jak to jest panie Kamiński?? Gdzie Prawo i Sprawiedliwość:)))))

 4. Pracownicy Saletrzaka dostający umowy na stałe nie „wchodzą” w swoje grupy płacowy mimo , że są takie zapisy w ZUZP .

Dodaj komentarz

Z kraju