690 680 960

Od dwóch lat znęcał się nad żoną. Miał pocisk artyleryjski

Sąd Rejonowy w Chełmie zadecydował wczoraj o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanego przez policjantów 73-latka. Mężczyzna ponad dwa lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną.

Policjanci z Dorohuska w miniony wtorek podczas interwencji domowej zatrzymali 73-letniego mieszkańca gminy Dorohusk. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od ponad dwóch lat znęca się nad żoną stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

W trakcie przeszukania zamieszkałej przez 73-latka posesji, mundurowi natrafili na pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej. Jak się okazało mężczyzna przyniósł go jakiś czas temu ze sobą. Na miejsce skierowany został patrol rozminowania, który zabezpieczył i zabrał militaria do neutralizacji.

Wczoraj sąd zadecydował o środku zapobiegawczym wobec mężczyzny w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym nielegalne posiadanie amunicji zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a znęcanie sią nad osobą najbliższą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

12 komentarzy

 1. Na trzy miesiące do aresztu za znęcanie się. Nie wiem, czy słusznie. Może i tak.
  Ale wiem, że gdyby przejechał kobieciną traktorem na podwórku, czy autem na pasach to do aresztu na pewno by nie trafił.

 2. 73 lata ???
  PRZECIEZ TO STARY TRuUP ….
  Ta do paki na ciepła zupe i gazetę…a nieech gnije na dworcu menda ….pozatym baba tez pewnie staraaa jak swiat ,a może tak etanacxzja ?????

  • No i odezwał się kwiat młodzieży wszechpolskiej, obsmyczony bałwn. Tłuczku, jak jakimś cudem ci się uda, też będziesz stary.

 3. Idę po prąd, przebiję głową mur !

 4. To wina pocisku?? Znalazł pocisk i zaczął pociskac żonę. Dojdzie do tego trauma z czasów wojny, partyzantki, ucisku PRL plus aktualnie Covid i dziadka wywiozą na psychiatryka a z tamtad na intensywną terapię+respirator i będzie kolejna ofiarą covid w związku z mutacją Delta z przełomem na mutację Epsilon

 5. Policjanci ustalili że od 2lat znęcał się nad żoną. Ale dopiero teraz mu założyli niebieska karę. Toz to się kupy nie trzyma. Coto ma być? Farsa jakas ?

 6. 73 lata dawno temu powinien gryzsv ziemie

  • Uuuu! Mocarz+!
   Skąd wiesz, co cię może akurat czekać pojutrze, cwaniaczku?
   Kolejny bohater…

 7. Coś się zadziało dwa lata temu? Jakiś wylew? Wtedy psychika może się zmienić bardzo drastycznie.

 8. Pieczychlebek Garncarz

  To stary zmechol!

 9. 73 lata i jeszcze zyje …i jeszcze kobicie dokucza ??? Pod łlopate

 10. Z jednej strony to zastanawiające, że w tym wieku zaczął znęcać się nad żoną. Przecież takie tendencje nie pojawiają się nagle i bez powodu, a raczej istnieją od młodości, albo nawarstwiają się przez lata. Z drugiej strony – za posiadanie starego pocisku grozi mu 8 lat, choćby pocisk był niegroźny dla nikogi. Zaś za znęcanie psychiczne i fizyczne kara do 5 lat. Logiczne, nieprawdaż? Tak jak fakt, że niebieską kartę założono po dwóch latach terroru wobec żony. A później zdziwienie, że dochodzi do tragedii, a przecież nic nie można było zrobić, nic nie zapowiadało takiego czynu, przecież do tej pory bił, ale z miłości…

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas