Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Od czasu pojawienia się w Polsce koronawirusa, dwukrotnie wzrosła liczba połączeń telefonicznych

W ostatnich dniach Polacy dwukrotnie częściej korzystają z telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych. Jak wykazała analiza, liczba połączeń wzrosła dwukrotnie, wiadomości SMS o 80 procent.

Jak wynika z badania Spicy Mobile, od momentu pojawienia się pierwszego w Polsce przypadku zarażenia koronawirusem, znacznie wzrosła liczba połączeń telefonicznych oraz wysyłanych wiadomości SMS. Agencja marketingu mobilnego dokonała analizy aktywności użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android. Wyniki pokazują, że od 4 marca, kiedy to w naszym kraju potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, liczba połączeń telefonicznych podwoiła się, a wysyłanych wiadomości SMS wzrosła o niemal 80 procent.

Lawino wzrosło też korzystanie z internetu na urządzeniach mobilnych. W analizowanym okresie rekordową aktywność na mobilnych stronach internetowych odnotowano w dniu ogłoszenia stanu epidemii, czyli w piątek 20 marca. Tego dnia przeciętny użytkownik aż siedemnaście razy wszedł na strony internetowe z poziomu smartfona.

Z kolei szczyt korzystania z aplikacji mobilnych przypadł kilka dni później, w środę 25 marca. Tego dnia weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie obowiązku nauczania zdalnego. Wcześniej ministerstwo jedynie zalecało, aby w czasie, gdy nie odbywają się w szkołach lekcje w formie tradycyjnej, nauczyciele prowadzili zajęcia online.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. I od tego czasu mam problem z zasięgiem w plusie czy można jakoś zgłosić problem żeby abonament był tańszy,czy coś takiego,w dzień na internecie nie posiedze,rozmowy też różnie to bywa z jakością

  2. To samo PLUSz tragedia

Z kraju