Kolejne osoby z karą 5 tys. złotych za niestosowanie się do obowiązujących przepisów związanych z pandemią

Kolejne trzy osoby w woj. lubelskim zostały ukarane za stwarzanie zagrożenia w czasie pandemii koronawirusa. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta otrzymały karę administracyjną w wysokości 5 tys. złotych.

Za złamanie panujących przepisów dotyczących pandemii koronawirusa karą po 5 tys. zł ukarane zostały trzy osoby, które pomimo zaostrzeń przepisów nie stosowały się do nich. Decyzje administracyjne wystosowała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na wniosek lubartowskiej policji.

Wśród trzech ukaranych osób było dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na ławce w miejscu publicznym i spożywali alkohol. Obaj oprócz tego, że zostali ukarani mandatem karnym zarówno za spożywanie alkoholu i za niestosowanie się do obowiązujących przepisów zgodnie z art. 54 kodeksu wykroczeń, zostali również ukarani karą administracyjną przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną za stwarzanie zagrożenia w czasie epidemii koronawirusa.

Podobną karą została ukarana 29-latka, która nie zastosowała się do nowych przepisów. Na nią również policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł, a Sanepid nałożył dodatkową karę administracyjną w wysokości 5 tys. zł.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

41 komentarzy

 1. brawo!

  • nawet nicka ciekawego sobie nie potrafisz wymyśleć… lemingu?

  • pięknie się wpisujesz w określenie „ciemny lud” z Dantego…

   • … i pewnie też będziesz bił brawo jak rząd kupi szczepionkę obowiązkową dla wszystkich za miliony euro, która nie będzie skuteczna ze względu na szybko mutujący genom wirusa…
    a siedzenie w domu, brak ruchu i obżeranie się konserwami osłabi układ immunologiczny ludzi i problem będzie się pogłębiał…
    ale jak zawsze na naturę można liczyć… wyeliminuje słabych i/lub głupich…

    • weź ty sie palnij w głoopi łeb…to co kondycja im sie poprawi jak będą siedzieć i piwsko chlać…wczoraj podjechaliśmy z mężem pod sklep…o 10.30…on wszedł do środka bo ma powyżej 65 lat…ja zostałam w samochodzie…poszedł w masce i rękawiczkach…a tu wchodzi taki 30 letni kibol…pani w sklepie powiedziała , ze go nie obsłuży, to zaczął się awanturować…bo na zewnątrz jeszcze dwóch takich czekało na niego…

     • „narodzik” szybko dał się usadzić, pokornie stoją w kolejeczkach pod sklepami i łapią przeziębienia, a potem będzie panika jeszcze większa… partia żartobliwie zwana prawo i sprawiedliwość powinna zostać przez naród wywieziona na taczkach wraz z armią kolaborantów i pożytecznych idiotów za wprowadzanie ograniczeń w podstawowych prawach obywatelskich bez żadnego prawnie opisane trybu(patrz stan wyjątkowy). Dla zdrajców i ograniczających podstawową wolność kara może być tylko jedna. Ku rozwadze i przestrodze…

     • a skąd wiesz kobieto ciena od razu , że kibol??? Jaka stara taka głupia i snuje własne wnioski

 2. Dlaczego tylko 5 tys a nie 25 albo 30 tys???

 3. Bardzo dobrze. Patologie trzeba tępić ! Od 5tys nie 500zł

 4. A gdzie kary dla kolarzy co sobie jeżdżą po parę godzin i mają wszystkich w głębokim poważaniu !

  • a ty biegasz za nimi i liczysz ile godzin jeżdżą… i co mają w … poważaniu…?

  • Jakaś podstawa prawna ku temu? Pewnie tiktok hehe

  • A co ci kolarze przeszkadzają na jezdni. Ty mozesz swoim blachowozem jechać bez celu a masz problem z kolarzem. Jesli jedzie SAM jezdnią tylko z samochodami to jakie zagrozenie stwarza.

  • dogonisz go żeby sie od niego wirusem zarażać ???

  • Człowiek inteligenty rozumie, że dozwolone są dojazdy rowerem do pracy, domu, pomocy osobom, sklepu i jako forma krótkiej potrzeby życiowej jak spacer, ale ograniczana z rozsądkiem. A nie 2-4 godzinne jazdy w ubraniu treningowym, z średnimi pod 30km/h i powyżej nawet 100km. Wyraźnie zaznaczano aby nie prowadzić treningów w tym okresie. Ale oczywiście nie, herosi w lycrze muszą wyjechać i bić kim i robić rekordy. Przysięgam od dziś, że jak trafię gdzieś samochodem takiego delikwenta wystrojonego i kręcącego na szosie z dala od miasta od razu robię zdjęcie i dzwonię na Policję, nie jesteście świętymi krowami i mam nadzieje, że już wkrótce całkowicie tego zakażą. Profesjonaliści przesiedli się na trenażery ale miszczowie kolarscy z Koziej Wóki dalej muszą trenować. Co za ciemnota umysłowa !!

   • Masz jakieś racjonalne argumenty, dlaczego nie mieliby jeździć, czy tylko jak leming podążasz ślepo za jedną z interpretacji bardzo nieprecyzyjnych i na szybko uchwalanych zasad? Mam wrażenie, że powodem Twojej frustracji nie jest ewentualne zagrożenie w związku z wirusem tylko ogólna niechęć do kolarzy, a obecna sytuacja jest tylko okazją, by się do nich przyczepić. Wyluzuj.

   • Mosze, to będziesz miał zonka. Policja nas mija nie raz i jakoś się nie zatrzymali, nie ścigali. Nie wiem w czym widzisz problem. Kogo mielibyśmy zarazić na jadąc na rowerze? Co myślisz, że jedziemy i plujemy na każdego. No ale sorry, jak masz urazę do kolarzy to inna bajka, a ja nie będę kupował trenażera na dwa-trzy tygodnie bo Tobie coś nie pasuje.

 5. Będzie na składki społeczne dla przedsiębiorców

 6. rozsadnyprzeciwglupocie

  jeszcze wczoraj powiedziałbym „braw”, ale dziś już nie. Jak usłyszałem, że myśliwi wspaniałomyślnie, w nocy, jak naród spał, zostali wyjęci spod obostrzeń i mogą polować zbiorwo, a od wielkanocy, będzie można się spotykać w kościele, to przestałem wierzyć, że komukolwiek zależy na zatrzymaniu epidemii, a owe przepisy mają temu służyć. Służą jednemu. Forsowaniu tezy, że rząd nas chroni. zbliżają się wybory i tylko o to chodzi. o tym, że księża mają konsekrowane ręce i nie przenoszą nimi zarazków słyszeliśmy, o tym, że Chrystus to nie wirus i w kościele nie da się zarazić słyszeliśmy, a to, że pewien ksiądz walczy w szpitalu o życie, to pewnie kłamstwo, ale co konsekrowanego mają myśliwi, że nie stwarzają zagrożenia zarażania? Przeżywaliśmy ostatnio wojnę o to, czy posłowie powinni się spotkać w sejmie czy nie. rząd chciał, by się tak nie stało, a złamanie konstytucji motywował wyższym celem, wszak jest epidemia. no i to w sumie logiczne, nawet bym się z tym zgodził. Nijak nie jestem jednak w stanie zrozumieć, jak zakaz spotkania się kilkuset posłów w zamkniętej sali ma się do forsowania tego, żeby miliony obywateli poszli na wybory, co oczywiście tłumaczy się konstytucją, której złamać nie można. no proszę, a wyższe cele w dobie epidemii? przestały obowiązywać? wszystko to jest jedna wielka ściema, chodzi tylko o jedno: stwarzać pozory i wygrać wybory, a po wyborach można zdychać, taka smutna, lecz prawdziwa prawda.

  • I nadal aktualne od Dante:
   „Witamy w nowej rzeczywistości…
   w której już nie chodzi o logikę lecz o podporządkowanie się masy…
   wprowadzając coraz bardziej nielogiczne zakazy i kary testują jak daleko mogą się posunąć w sterowaniu społeczeństwem… zastraszyć i ciemny lud zgodzi się na wszystko…
   … a i walący budżet się troszkę podreperuje..”

  • 11 lat temu miałem beke z histerii związanej z AH1N1… szok że dziś już nikt tego nie pamięta…
   teraz już mi nie do śmiechu ale nie dlatego że COVID19 jest gorszy lecz dlatego, że zaczynam się czuć więziony we własnym domu, że właśnie ograniczono moje prawa obywatelskie… w imię nieskutecznych a nawet głupich sposobów „ograniczania” „epidemii”…

   • … – maseczki i rękawiczki nie zatrzymujące wirusów w żadną stronę…
    – kwarantanna gdzie rodzina podejrzanego swobodnie chodzi na zakupy..
    – izolacja gdzie wszyscy wymieniamy się florą spotykając się w pracy, sklepie, autobusie itp..
    – mycie i dezynfekcja rąk gdzie jeden kichnie i wszyscy to wdychają…
    i wiele innych „skutecznych” sposobów…

  • nie interesuje mnie polityka. Warto jednak być solidarnym i zachować ostrożność, żeby jak najszybciej uzyskać coś na styl poprzedniej „normalności w bytowaniu, egzystencji”, by móc prowadzić normalne życie idąc po pracy się zrelaksować np na basenie 🙂 tego wszystkim życzę. Wyśmiewanie tego, lub totalne olewanie tematu jest nie na miejscu. Większość chce powrotu do normalności, pojedyncze jednostki nie powinny się temu przeciwstawiać swoim zachowaniem, a to właśnie się wydarza jak ktoś stara się być mądrzejszy i „on może pić piwo w parku, bo go wirus nie dotyczy”. Nie tędy droga. Szanujmy siebie i innych.

   • rozsadnyprzeciwglupocie

    uważam Dante tak, jak Ty, sam też zachowuję ostrożność, tylko jak słyszę wzajemne zaprzeczenia tej włądzy, to mi się odechciewa. wez mi wytłumacz jak samotny biegacz może rozprzestrzenić wirusa, a 50ciu myśliwych zebranych w jednym miejscu nie?

 7. Zdrowy rozsądek

  Tylko natychmiastowa kara odstraszy następnych , jestem zdrowy ale w grupie ryzyka , więc obawiam się takich szajbusów.

 8. I nadal aktualne od Dante:
  „Witamy w nowej rzeczywistości…
  w której już nie chodzi o logikę lecz o podporządkowanie się masy…
  wprowadzając coraz bardziej nielogiczne zakazy i kary testują jak daleko mogą się posunąć w sterowaniu społeczeństwem… zastraszyć i ciemny lud zgodzi się na wszystko…
  … a i walący budżet się troszkę podreperuje..”

 9. Czy dobrze rozumiem, ze nie chodzi o osoby będące w kwarantannie?

 10. co sie rozumie przez to stwarzanie zagrożenia?

 11. Nie po to wprowadzono przepisy które w dobie epidemii należy przestrzegać, bez wyjątków. Oczywiście są jednostki którym nie sposób przetłumaczyć.
  Zaboli po kieszeni, to jest duża szansa że rozum wróci, albo chociaż rozsądek 😉

 12. A co ta pani takiego robiła? Czym się nie dostosowała?

 13. A po mieście bezkarnie poruszają się nielegalne przewozy i co władze na takie jawne łamanie ograniczeń?

 14. Pod Novą w Lublinie handlarze fajek stoją w 5-6 obok siebie pod okiem monitoringu miejskiego a służby nie reagują

 15. nie przyjmujcie żadnych kar i mandatów .niech kierują sprawę do sądu.wygracie na bank.te zakazy nie mają żadnych podstaw prawnych.jest to łamanie konstytucji.

 16. A czy karami porzadkowymi zostały ukarane oszołomy pisowskie które się non stop gromadzą na Nowogrodzkiej? Równi i równiejsi?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online