690 680 960

Od ciężarówki oderwało się koło i uderzyło w dwa auta

W piątek po południu na drodze S12 doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Od pojazdu ciężarowego oderwało się koło i uderzyło w dwa pojazdy osobowe.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 13 na drodze S12 w miejscowości Wierzchowiska, pomiędzy węzłem Świdnik a węzłem Piaski Zachód, na trasie Lublin – Piaski.

Jak informują służby drogowe, od pojazdu ciężarowego na ukraińskich numerach rejestracyjnych doszło do oderwania się koła, które następnie uderzyło w przejeżdżające obok dwa pojazdy osobowe.

Zablokowany jest pas awaryjny i część pasa prawego na jezdni w kierunku Piask. Policja kieruje ruch na lewy pas ruchu. Funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 17.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Trzeba nie mieć instynktu samozachowawczego, żeby autem osobowym poruszać się pomiędzy ciężarówkami, od których może oderwać się koło. Ale cóż. Selekcja naturalna jak widać działa.

  • Selekcja naturalna zadziałała – kupili dobre samochody i dlatego nic im się nie stało. Za pieniądze z ubezpieczenia wezmą nowe i po strachu.

  • Franiu, idąc Twoim tropem myślenia to nie należy wychodzić z domu bez kasku, bo a nuż samolotowi się śrubka odkręci, spadnie mały meteoryt tudzież inne śmiecie kosmiczne.

  • … w twoim przypadku naturalna elekcja jeszcze nie zadziałała, a szkoda.

 2. Zanim koło odpadnie pojawiają się pewne oznaki, takie chociażby jak pionowe rdzawe naloty wychodzące od szpilek ku rantom felgi. Jest to symptom poluzowania się nakrętek na szpilkach lub wyrobienia się gniazd samych szpilek. Taka sytuacja nie może być niezauważona przez kierowcę, może być co najwyżej zlekceważona.

 3. Na granicy powinni badać stan techniczny!!!

 4. banderowski dziadtrans

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas