Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatele Rumunii zatrzymani za kradzież paliwa oraz akcesoriów samochodowych

Policjanci z Kurowa i Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży paliwa oraz akcesoriów samochodowych do telefonów komórkowych na stacji paliw w gminie Markuszów. Jak się okazało, jeden z nich był poszukiwany przez sąd w Lubartowie.

Na jednej ze stacji paliw na terenie gminy Markuszów doszło do kradzieży paliwa oraz akcesoriów samochodowych do telefonów komórkowych, na kwotę ponad 600 złotych. Mundurowi z Kurowa i Lublina ustalili, że za tą sprawą stoją dwaj mężczyźni, 39-latek oraz 42-latek, obywatele Rumunii.

Do zatrzymania obu mężczyzn nie mających stałego miejsca pobytu doszło dwa dni temu na terenie gminy Garbów. Podczas przeszukania miejsca gdzie aktualnie mężczyźni przebywali, policjanci odnaleźli część skradzionych przedmiotów oraz niewielką ilość suszu marihuany. Do jej posiadania przyznał się młodszy z mężczyzn, który był poszukiwany przez sąd w Lubartowie do odbycia zastępczej kary aresztu za niezapłaconą, wysoką grzywnę w związku z przestępstwem rozboju dokonanym wcześniej.

Policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Dodatkowo, 39-latek będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie samochodem mimo zakazu sądu. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przed sądem.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Deport dla wróżbitów będzie?

  2. Drakuli na pożarcie

    tak naprawdę niewiele im zrobią, czy cygan zapłaci ….? NIGDY