Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę bursztyn o wartości prawie 50 tys. złotych (zdjęcia)

Przemyt ponad 23 kg bursztynu udaremnili na granicy w Dołhobyczowie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Rynkową wartość towaru oszacowano na około 47 tys. zł.

Przemyt i nielegalna sprzedaż bursztynu to wymierne straty dla budżetu państwa oraz uczciwych przedsiębiorców, którzy zajmują się handlem i obróbką bursztynu.

Nielegalnie wwożony do Polski bursztyn funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli w samochodzie osobowym, którym kierował obywatel Ukrainy. Piękne, nieoszlifowane bryły kopalnej żywicy mężczyzna ukrył we wnękach pod siedzeniami auta. W sumie funkcjonariusze wydobyli stamtąd 23,4 kg bursztynu. Jego rynkowa wartość może sięgać 47 tys. zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zajęli przemycany towar, a przeciwko podróżnemu wszczęli postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej mu kary mężczyzna wpłacił 1,8 tys. zł.

W bieżącym roku na przejściach granicznych w woj. lubelskim funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 90 kg bursztynu.

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę bursztyn o wartości prawie 50 tys. złotych (zdjęcia)

fot. KAS

 

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę bursztyn o wartości prawie 50 tys. złotych (zdjęcia)

fot. KAS

 

Obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez granicę bursztyn o wartości prawie 50 tys. złotych (zdjęcia)

fot. KAS

(źródło KAS)

9 komentarzy

 1. Życie na ukrainie wydawało by się staje się coraz bardziej nieznośne, Po majdanie w Kijowie uciekający Janukowycz wywiózł z kraju kilkadziesiąt tirów rezerw walutowych/kruszcowych skarbu państwa. Potem wołodia Putler razem z dyktatorem psychoszenką rozpoczął bombardowanie kraju, wynikiem czego był masowy eksodus ludności z kraju U.
  W sumie to tak chyba ze 6 milionów, prezydent Zełenski zamawia broń z całego świata, oczywiście w świetle kamer jest cacy, ale jakoś nie mogę w to uwierzyć że to jest za darmo. Ukraina jest w top 10 najbardziej skorumpowanych krajów świata, co ją prawnie dyskwalifikuje do wejścia do UE. NATO ? Bądźmy poważni, sojusz w swoim traktacie akcesyjnym mówi że w tym kraju nie może toczyć się wojna.
  Powiedzcie mi kto na ta Ukrainę w przyszłości zarobi ? Bo ja tu widzę worek bez dna bez perspektyw.

  • Rzy…am na tamto państwo i na ten antypolski rząd który daje im takie same przywileje socjalne jak Polakom i nawet się nie zapytał ich o zdanie. Te busy i autokary setkami jeżdżące w to i z powrotem przez granicę to z uchodźcami? Ze złodziejami i przemytnikami, byczkami którzy wykupili się od wojska. Ten ich prezydent żeł coś tam odwiedzał żołnierzy na froncie i w szpitalu. I kto tam walczy? Dziadki bo byczki dekownicy setkami tysięcy żerują na Polsce. Mam w d. taki układ.

 2. Dlaczego nie walczy przecież taka straszna wojna?

  • Kłos, to jest biznes . Ukraińcy sami to mówią żem nic lepszego nie mogło im się trafić jak to przesiedlenie i życie za friko przynajmniej się dorabiają majątków.

 3. Piękny gest wdzięczności, tylko niepotrzebnie ukrywał. Mógł przekazać od razu.

 4. Przecież wwozil a nie wywozil,to gdzie tu straty?

 5. Straty są wtedy gdy Polska wysyła za darmo pomoc innym a jak przywożą do nas to jest zysk

 6. Prawdopodobnie biedny Ukrainiec chciał przeznaczyć pozyskane pieniądze na walkę z okupantem ; )

Dodaj komentarz