O włos od tragedii. Skręciła rowerem w lewo, wprost przed jadący pojazd (zdjęcia)

W środę w Parczewie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem nastoletniej rowerzystki. Wkrótce sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do groźnego zdarzenia z udziałem rowerzystki doszło w minioną środę w Parczewie na ul. Kościelnej.

Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, że 13-latka przewoziła rowerem koleżankę na bagażniku. Jadąc ulicą w pewnym momencie postanowiła skręcić na posesję ich koleżanki. Kierująca jednośladem nie zasygnalizowała manewru, a co więcej straciła równowagę. Rower wjechał wprost pod koła pojazdu marki Lexus. Na szczęście kierująca zdołała wyhamować.

Całe zdarzenie skończyło się na dużym strachu i drobnych potłuczeniach. Po udzieleniu pomocy przez zespół ratownictwa medycznego nastolatki trafiły pod opiekę rodziców. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(fot. Policja Parczew)

Zobacz również

43 komentarze

 1. Bezmózgowe pokolenie.”Kombi” śpiewało kaźde pokolenie ma swój czas.

  • Rozumiem, że konsekwentnie pod każdym wymuszeniem pierwszeństwa do którego dzisiaj dojdzie napiszesz to samo.

  • Kiedyś zapożyczyłem tekst o rowerzystce i wklejałem go do artykułów o kierowcach samochodów, bo pasował idealnie. Pozwolę sobie teraz zapożyczyć twoją złota myśl, bo także do wszystkiego pasuje.

  • Od tygodnia w Parczewie nie zginął żaden rowerzysta. Dzięki przytomności pani kierownik dobra passa trwa.

   • RedakcjaLublin113

    Widze same trolle lublynoskie sie zebrały. Nawet smieszni nie jesteście, najniższy poziom trolowania prezentujecie, czasami samemu będac trolowanym. No ale to jest tania pożywka dla biednego umysłu

   • zgadza się, gdyby dzieci trafiłyby na poganiacza to mogłoby być inaczej

  • sam jesteś bezmózg, to tylko dzieci bezmózgu

 2. Przyszli pedalarze. Dobrze, że samochód wyhamował, bo kierująca miałaby niezłe problemy.

  • Obecni pedalarze o ile tak można o dzieciach pisać.
   Ale na pewno przyszli kierowcy.

  • Oczywiście, że by miała, bo mieć jak najbardziej powinna.
   Wyprzedzając grupę cyrkową dzieci na rowerze (po to rowerzyście nie byli) trzeba przewidzieć wszystkie najgłupsze wersje zachować takich „uczestników ruchu drogowego”.

   • Jakie Pana zdaniem powinna mieć konsekwencje?
    Wyprzedzała z zachowaniem należytej odległości, może w takim razie powinno być zakazane wyprzedzanie rowerów, do tego Pan zmierza?

  • Zdaniem wielu z tego forum można bezpiecznie przelecieć 100km/h obok dzieci na rowerze, bo zasada ograniczonego zaufania w takim przypadku nie ma zastosowania.
   Wszyscy wiedzą, że 13-letnie dzieci jadące na jednym rowerze we dwójkę posiadają karty Rowerowe i zawsze stosują się do przepisów ruchu drogowego.

 3. Dobrze tu się wpasuje stare chińskie powiedzenie: „Kierowco, na drodze spodziewaj się niespodziewanego”.

 4. Ktoś wpływowy musiał jechać tym Lexusem, bo zwykłemu Kowalskiemu pewnie by zabrali uprawnienia za nie zachowanie należytej ostrożności. Jak wiadomo kierowca musi mieć oczy wokół głowy i uważać na wszystkich.

  • Skoro nie potrącił – to znaczy, że właśnie zachował ostrożność.
   „Jak wiadomo kierowca musi mieć oczy wokół głowy i uważać na wszystkich.” – wolałbyś, żeby np. kierowcy ciężarówek jeździli z klapkami na oczach i taranowali kogoś, kto popełni błąd na drodze?
   Nie znam dokładnie sytuacji, ale kierujący na tym filmie właśnie zachował się jak najbardziej prawidłowo, bo przewidział to co zrobi „dziecięca rowerowa grupa cyrkowa”.

   • Jakie zabranie uprawnień?
    Dziewczynki miały wielkie szczęście ze trafił się rozsądny kierowca, jadący nawet wolniej niż pozwalały na to znaki drogowe. Gdzie tu mowa o niezachowaniu należytej ostrożności?

  • Właśnie , a piesi i rowerzyści nic nie muszą. Pieszy przeszedł na czerwonym świetle i potrącił go samochód. Nie ważne, że czerwone. Winny kierowca, bo nie zachował ostrożności. Mógł przecież 20km/h jechać.

 5. Znając życie i jego paradoksy, te dzieci to zapewne dzieci tych, którzy najmocniej wypowiadają się na forum o idiotach na rowerach i, że oni swoje dzieci nauczyli prawidłowych zachowań na drodze.
  Ze dzieci to innych, tych głupszych. Nasze są zawsze bezbłędne i zachowują się dorośle i odpowiedzialnie od 5 roku życia.

 6. Rodzice tych dzieci powinni od czasu do czasu wysiąść z aŁdi i pojeździć wspólnie z dziećmi (tym razem każdy na swoim rowerze) i potłumaczyć trochę zasad ruchu drogowego.

 7. Przewożenie osób na bagażniku, brak sygnalizacji zamiaru skrętu, wymuszenie pierwszeństwa, spowodowanie kolizji. No ale zapewne skończy się na umorzeniu z powodu braku znamion.

  • Do kolizji nie doszło.
   Jeżeli w zdarzeniu nie ma ofiar to nie ma postępowania karnego. Policja kwalifikuje to jako kolizję i nakłada mandat na pełnoletnich uczestników.
   Gdyby były ofiary (np. ranne dziecko) to odbyła by się sprawa w sądzie i sąd rozstrzygałby dlaczego opiekunowie dopuścili dzieci do poruszania się rowerem bez wymaganych umiejętności i znajomości przepisów. Może nałożyłby jakąś grzywnę, bo nie podejrzewam, że wsadziłby rodziców do więzienia za niewłaściwe sprawowanie opieki nad dziećmi. Ale każda sprawa jest inna i sąd to rozstrzyga.

  • Strasznie mnie irytuje jak widzę rowerzystę na rondzie i zjeżdżając z niego nie wychyli nawet ręki, żeby zasygnalizować manewr zjazdu z niego. W sumie to nawet mało który podnosi rękę gdziekolwiek skręcając.

  • Jaka wg Ciebie kara byłaby odpowiednia dla tego wykroczenia?

 8. Heh, Franio w przebraniu walił pewnie 😀

 9. Kolejne zdarzenie z udziałem „rowerzystów”.
  Pod kompilacjami z wypadków/kolizji na 100 wszystkich zdarzeń, 90 jest z udziałem kierujących samochodami i kilka z udziałem pieszych/rowerzystów.
  Ale większość komentarzy i 90% wyzwisk od głupków i idiotów dotyczy tych ostatnich. Mocno nieobiektywna jest taka ocena.
  Na tym forum panuje dokładnie taka sama rowerofobia.

  Czy ktoś może to wyjaśnić?

  • To nie rowerofobia tylko sezon ogórkowy się zbliża.

  • Pedalarz nie ma ubezpieczenia OC-nie wiem jakim prawem w ogóle moze poruszac sie po drogach.

   Wobec bab za kółkiem tez tak jest i wobec bogu ducha winnych pijanych-zaledwie 5,9% ogółu wypadków na drogach powodują pijani a czepiaja sie ich i nazywaja największym zagrozeniem. takze nieobiektywnie…

   • skąd wiesz, czy pedalarz nie ma OC?
    skąd wiesz, czy samochód ma OC?

    który przepis zabrania poruszania się rowerem bez OC?

    • Dlatego trzeba wyprostować PoRD.Każdy posiadacz roweru powinien posiadać OC,bo rower to pojazd.Może poruszać się po ulicach to też przydałyby się uprawnienia dla kierującego.Po ścieżkach niech sobie jeżdżą jak chcą,ale przed PDR rowerzysta powinien stanąć tak jak to pieszy ma w przepisach.Czyż nie Franiu?

   • W takim razie nie mówmy o pijanych kierowcach jeżeli powodują tylko 5,9% wszystkich wypadków.
    Ale konsekwentnie mówmy o winach kierowców jeżeli na 100 zdarzeń 90 jest z winy kierowców to dlaczego rozmawiamy z takim zaangażowaniem o pojedynczych przypadkach zdarzeń spowodowanych przez rowerzystów.
    To wyjaśnij.
    Dlaczego to zdarzenie stało się głównym artykułem dzisiejszego popołudnia, a nie 100 innych kolizji samochód-samochód?

    • Bo nie było 100 innych kolizji-nie wiem skad ty masz takie dane.
     Nie każdy samochód ma OC ale własciciela pojazdu da sie łatwo znalesc po tablicach rejstracyjnych i dochodzic swoich praw. A jak znajdziesz pedalarza który np.urwie ci lusterko i odjedzie?

     A takie przypadki to sensacja, bo jak wiadomo nie mamy wpływu na innych uczestników ruchu,ale jako niechroniony uczestnik (pedalarz) mamy jak najbardziej wpływ na swoje bezpieczeństwo. Wystarczy trzymać sie blisko pobocza,korzystać ze ścieżek rowerowych i sygnalizować manewry-ale niektóre jednostki sa tak głupie ze to nawet za dużo… Głupota i brak poszanowania dla własnego życia poraża.

 10. Franiu ,weż lekarstwa bo prowadzisz dyskusję sam ze sobą …swoją drogą to trzeba mieć nieżle zrytą banię żeby tak siedzieć i pisać wkółko monotematyczne komentarze

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach