Nowy komfortowy autobus wyjechał na lubelskie ulice

Już dzisiaj pierwsi pasażerowie mieli możliwość przejechania się nowym autobusem kursującym po lubelskich ulicach. MPK otrzymało pojazd do testowania.

W środę na ulice Lublina wyjechał nowy autobus komunikacji miejskiej. Mercedes Citaro ma 12 metrów długości, jest niskopodłogowy i przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych. Jednak pojazd ten nie zostanie w Lublinie na stałe. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne otrzymało autobus do testów. Te potrwają 3 tygodnie i wtedy pojazd wróci do producenta.

Mercedes jest w kolorze srebrny metalik, posiada troje drzwi a na pokład może zabrać 98 pasażerów, 27 na miejscach siedzących i 71 stojących. Pojazd jest w pełni klimatyzowany, wyposażony w monitoring i system automatycznego gaszenia pożaru w komorze silnika. Sam silnik spełnia normę emisji spalin Euro 6 czyli najwyższe europejskie normy ochrony środowiska.

Na początek autobus będzie obsługiwał linie nr 32 i 39. – Dzisiaj jeździ na linii nr 32. Jutro również obsłuży linię nr 32, natomiast w piątek, 21 sierpnia będzie jeździć na linii nr 39, a w sobotę na linii nr 7 – tłumaczy Weronika Opasiak z lubelskiego MPK.

(fot. MPK Lublin)
2015-08-19 18:10:31

10 komentarzy

 1. A już myślałem że prezes po 10 latach urzędowania w MPK zakupił jakiś pełnowartościowy autobus… Ostatnią nawet pani Opasiak przyznała iż MPK ma tylko dwa autobusy z klimatyzacją, a resztę tylko dzierżawi od ztm.

 2. też mi wielkie halo!…jest sie czym szczycić, że po ulicach naszych miast jeżdżą zagramaniczne auta…
  Patriotyzm gospodarczy ludzie.

  • Patryjotyczne masz małe autosany – wibratory i duże autosany które są w stanie rozkładu jak i ursusy czyli bogdany z czeską elektryką składane jako u nas jako ursusy, które już żre rdza…

 3. Linia 32 dzisiejszego dnia. Nic nadzwyczajnego poza tym że strasznie głośno podawane nazwy przystanków aż uszy bolą, i mało miejsc siedzących co szybko zauważały starsze osoby. Bez szału.

 4. a niech sobie testują… ale nasze solarisy 10 lepsze!

 5. I teraz wyobraźcie sobie, że gdyby nie trolejbusy, to w Lublinie by jeździły tylko takie autobusy wyposażone w klimatyzację, biletomaty, wygodne miękkie fotele. Ale przez to, że mamy trolejbusy to musimy się kisić w starych jelczach.

 6. Tą klimatyzacją bym się tak nie zachwycał. Już wiadomo ,że podczas najgorętszych dni tego lata,nie zdała egzaminu.W każdym razie nie był to szczyt możliwości technologicznych XXI wieku w środku Europy.

 7. Uwierz mi, że w większości przypadków zdała egzamin i pasażerowie sobie ją bardzo chwalili.

 8. Wogóle po co piszecie o autobusie testowym, skoro on nie jest Nasz i nie będzie nigdy. Pochwalcie sie nowym autobusem kiedy MPK cos kupi swojego, a narazie poki co to z powodu biedy i nędzy zostały stare jelcze i wnet ta sytuacja sie nie zmieni.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina