Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy komfortowy autobus wyjechał na lubelskie ulice

Już dzisiaj pierwsi pasażerowie mieli możliwość przejechania się nowym autobusem kursującym po lubelskich ulicach. MPK otrzymało pojazd do testowania.

W środę na ulice Lublina wyjechał nowy autobus komunikacji miejskiej. Mercedes Citaro ma 12 metrów długości, jest niskopodłogowy i przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych. Jednak pojazd ten nie zostanie w Lublinie na stałe. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne otrzymało autobus do testów. Te potrwają 3 tygodnie i wtedy pojazd wróci do producenta.

Mercedes jest w kolorze srebrny metalik, posiada troje drzwi a na pokład może zabrać 98 pasażerów, 27 na miejscach siedzących i 71 stojących. Pojazd jest w pełni klimatyzowany, wyposażony w monitoring i system automatycznego gaszenia pożaru w komorze silnika. Sam silnik spełnia normę emisji spalin Euro 6 czyli najwyższe europejskie normy ochrony środowiska.

Na początek autobus będzie obsługiwał linie nr 32 i 39. – Dzisiaj jeździ na linii nr 32. Jutro również obsłuży linię nr 32, natomiast w piątek, 21 sierpnia będzie jeździć na linii nr 39, a w sobotę na linii nr 7 – tłumaczy Weronika Opasiak z lubelskiego MPK.

(fot. MPK Lublin)
2015-08-19 18:10:31

10 komentarzy

 1. A już myślałem że prezes po 10 latach urzędowania w MPK zakupił jakiś pełnowartościowy autobus… Ostatnią nawet pani Opasiak przyznała iż MPK ma tylko dwa autobusy z klimatyzacją, a resztę tylko dzierżawi od ztm.

 2. też mi wielkie halo!…jest sie czym szczycić, że po ulicach naszych miast jeżdżą zagramaniczne auta…
  Patriotyzm gospodarczy ludzie.

  • Patryjotyczne masz małe autosany – wibratory i duże autosany które są w stanie rozkładu jak i ursusy czyli bogdany z czeską elektryką składane jako u nas jako ursusy, które już żre rdza…

 3. Linia 32 dzisiejszego dnia. Nic nadzwyczajnego poza tym że strasznie głośno podawane nazwy przystanków aż uszy bolą, i mało miejsc siedzących co szybko zauważały starsze osoby. Bez szału.

 4. a niech sobie testują… ale nasze solarisy 10 lepsze!

 5. I teraz wyobraźcie sobie, że gdyby nie trolejbusy, to w Lublinie by jeździły tylko takie autobusy wyposażone w klimatyzację, biletomaty, wygodne miękkie fotele. Ale przez to, że mamy trolejbusy to musimy się kisić w starych jelczach.

 6. Tą klimatyzacją bym się tak nie zachwycał. Już wiadomo ,że podczas najgorętszych dni tego lata,nie zdała egzaminu.W każdym razie nie był to szczyt możliwości technologicznych XXI wieku w środku Europy.

 7. Uwierz mi, że w większości przypadków zdała egzamin i pasażerowie sobie ją bardzo chwalili.

 8. Wogóle po co piszecie o autobusie testowym, skoro on nie jest Nasz i nie będzie nigdy. Pochwalcie sie nowym autobusem kiedy MPK cos kupi swojego, a narazie poki co to z powodu biedy i nędzy zostały stare jelcze i wnet ta sytuacja sie nie zmieni.