Nowy budynek szpitala już stoi, teraz czekają prace wykończeniowe. Na dachu lądować będą śmigłowce (zdjęcia)

Zakończył się drugi etap rozbudowy szpitala przy ul. Staszica w Lublinie. Teraz zadaniem wykonawcy będą prace wykończeniowe. Wyposażenie obiektu aparaturę medyczną oraz wyposażenie niemedyczne planuje się w 2022 r.

We wtorek na budowie centralnego budynku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie miało miejsce uroczyste zawieszenie wiechy. Oznacza to, że obiekt jest już w stanie surowym zamkniętym, czyli prace związane z budową zostały zakończone. Teraz wykonawca, którym jest firma Budimex, przystępuje do wykończania obiektu, jak też wykonywania poszczególnych instalacji.

Przebudowa i rozbudowa budynków szpitala prowadzona jest od maja 2019 r., kiedy to inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. Jeżeli chodzi o realizację głównej części placówki, to umowę na realizację podpisano we wrześniu ub. roku. W powstającym budynku zostaną zlokalizowane: blok operacyjny z 8 salami Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego, Klinika Traumatologii i Medycyny Ratunkowej, Klinika Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Klinika Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii, Klinika Chirurgii Naczyniowej i Angiologii, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Zakład Diagnostyki Radiologicznej, Zakład Diagnostyki Obrazowej, Zakład Diagnostyki i Terapii Endoskopowej, Centralna Sterylizatornia, Bank Krwi i Dział Diagnostyki Laboratoryjnej.

– Ta wiecha symbolizuje ciężką pracę budowlańców, ale też wspomina tych, którzy przyczynili się do tego, że ta wspaniała inwestycja mogła się dokonać. Pamiętam jak to było. Wielkie starania poprzednich rektorów. Cieszymy się, że obecnie mamy niezwykłe wsparcie w realizacji tej inwestycji ze strony wojewody lubelskiego i marszałka województwa lubelskiego – podkreślał rektor Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska.

Jak podkreślano w trakcie uroczystości, niezwykle ważną częścią placówki będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy, czyli czwarte tego typu miejsce na terenie Lublina. Z tego też względu na dachu powstało lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ogółem całkowita powierzchnia nowego budynku wynosi 33,7 tys. mkw., z czego 15,5 tys. mkw. to powierzchnia użytkowa. Znajdzie się na niej 130 łóżek dla pacjentów. Wyposażenie obiektu aparaturę medyczną oraz wyposażenie niemedyczne planuje się w 2022 r. Koszt inwestycji wynosi 233 mln zł.

(fot. LUW)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Kartongips w natarciu?

 2. Jasny Gwint !!!

  Tak się zastanawiam, czy w tym Kraju w trzeciej dekadzie XXI wieku, nic się nie może odbyć bez udziału czarnej mafii w kieckach ?
  Przecież podobnież istnieje w Polsce coś takiego jak rozdział Państwa od Kościoła, który jak wiadomo na całym świecie (ale nie w Polsce), więcej czyni szkody niż pożytku i to od stuleci.

 3. Przecież nie zaproszą ryżego oszusta na otwarcie już wystarczająco zaszkodził Polsce.

  • Niech zaproszą tych od przetargu na respiratory i Sasina, będzie dobrze.

  • RomeKochaćPiS

   ci co zaszkodzilii to kaczyński kamiński macierewoicz sasiny morawieckie itd
   taiego złodziejstwa jak jest teraz nie bylo nigdy w historii no chyba że za ruskich radzieckich

 4. Czesiek czekista.

  Ale po co komu to potrzebne? Przecież mamy swoje szpitale w Berlinie.

 5. Do plandemi w sam raz.

 6. Czego ten naczelny ekonom jest .Biskupi się zmieniają a on wieczny jak Brezniew.Nikt nie wspomina zelaznego byłego dyrektora.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka w Gorajcu: Będą animacje, warsztaty, dmuchańce i pokazy
Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa