Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Festiwal Sztukmistrzów ma być taki jak przed laty. Ruszyła rezerwacja miejsc na niektóre wydarzenia

Podczas tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów powrócą m.in. uliczne spektakle, pokazy buskerskie, higlinerzy na taśmach, warsztaty, animacje, a także scena powietrzna na Błoniach. Impreza potrwa cztery dni.

Tegoroczna, 12. edycja Carnavalu Sztukmistrzów rozpocznie się w czwartek 22 lipca i potrwa cztery dni, do 25 lipca. O ile w ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, nie było dane szerokiej publiczności podziwiać występów artystów, tak w tym roku ma być inaczej.

Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie będzie powrotem do korzeni, gdyż postarają się wykreować przestrzeń dla nieskrępowanego karnawałowego ducha miejskiego święta. Powrócą m.in. uliczne spektakle, pokazy buskerskie, higlinerzy na taśmach, warsztaty, animacje, a także scena powietrzna na Błoniach.

Większość wydarzeń będzie bezpłatnych, za wyjątkiem dwóch spektakli zespołów z Francji i Belgii, które odbędą się w Namiocie Cyrkowym. Chodzi o „StOïk” grupy Les GüMs, czyli duetu współczesnych klaunów, oraz „Der Lauf” – Vélocimanes Associés/Le Cirque du Bout du Monde, gdzie wykonywana jest żonglerka i manipulacja przedmiotami. To właśnie na nie ruszyła dzisiaj rezerwacja miejsc. Sprzedaż biletów, które są w cenie 30 zł, prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej Carnavalu Sztukmistrzów.

Jeżeli chodzi o wydarzenia bezpłatne, to liczne występy teatralno – cyrkowe, akrobatyczne oraz buskerskie odbywać się będą na Placu Litewskim, Starym Mieście oraz na błoniach pod Zamkiem. Na Placu Litewskim zaplanowano konstrukcje do akrobatyki powietrznej oraz dwie sceny buskerskie.

Stare Miasto będzie gościć polską scenę buskerską oraz scenę muzyczną. Błonia pod Zamkiem wypełnią atrakcje dla dzieci, foodtracki, klub festiwalowy oraz duży namiot cyrkowy ożywiony nietuzinkowymi spektaklami cyrkowymi. Nie zabraknie też Urban Highline, którego uczestnicy urozmaicą swoimi akrobacjami widok nad głowami mieszkańców Lublina oraz turystów. Niebawem ma zostać przedstawiony szczegółowy program Carnavalu.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. Nie musowo sie nawet z domu ruszać bo Dzięki zacofanej tępej chołocie co nam zafundowali wielki Cyrk o nazwie Pis który mamy od 2015 roku i ten cyrk to aż za dobry ile w nim różności a ile w nim klaunów itp.

 2. „Niebawem ma zostać przedstawiony szczegółowy program Carnavalu.”
  Redakcjo! Program dostępny jest już, przynajmniej od 3 lipca, na stronie sztukmistrze.eu.

  • Prosimy czytać z większą uwagą: „Szczegółowy” – słowo klucz.

   • Ależ droga Redakcjo! Program jest szczegółowy: do każdego spektaklu podane są – dzień, godzina, miejsce, artysta i informacje o spektaklu. A od wczoraj od 18.oo sprzedawane są bilety na spektakle biletowane. Jakich jeszcze szczegółów oczekujecie? Parafrazując klasyka: prosimy czytać źródła (stronę sztukmistrzów) z większą uwagą. „Źródło” (a nie plotka) – słowo klucz.

    • Program nie zawiera tylko spektakli biletowanych. Wiemy o czym piszemy i wiemy o czym informują Warsztaty Kultury w Lublinie w przesłanych do nas informacjach prasowych.

     • No. I zapamiętaj, śmietanko, że Redakcja ma zawsze rację i ostatnie słowo!

 3. Ciekawe czy zdążą przed lockdownem teta gamma

 4. zawiera wszystkie spektakle, biletowane i niebiletowane. Wystarczy przed napisaniem odpowiedzi na mój komentarz wejść na podaną stronę, a nie upierać się że macie rację. Program jest aktualizowany na bieżąco i nigdy nie będzie w 100% aktualny, bo zmiany zachodzą nawet w trakcie trwanie festiwalu. Był rok, że w ostatniej chwili, ze względu na deszcz przeniesiono występy do Plazy. Trochę pokory, nie jesteśmy nieomylni. Pozdrawiam

 5. Zeżarło początek komentarza: Kochani, program na stronie sztukmistrze.eu/program-2021/ …

Z kraju