Nowe zasady wywozu śmieci: Nie daj się oszukać !

Oszuści specjalizują się w coraz to nowszych metodach wyłudzania pieniędzy. Pomimo, że nie mieliśmy jeszcze zgłoszeń w naszym regionie od oszukanych, przestrzegamy przed potencjalnym zagrożeniem.

Niektóre komendy policji i samorządy w Polsce ostrzegają swoich mieszkańców przed złodziejami i oszustami wykorzystującymi wchodzącą w życie nową ustawę regulującą wywóz śmieci. Złodzieje przedstawiają się jako urzędnicy miejscy i pod pozorem sprawdzenia metrażu lokalu mieszkalnego okradają mieszkania, głównie starszych osób. Inną metodą jest podszywanie się pod pracowników firm wywożących śmieci. Oszuści korzystają z podrobionych identyfikatorów, legitymacji a nawet blankietów wpłat. Druki mają naniesione błędne numery bankowych kont, na które nieświadome osoby wpłacają pieniądze, zasilając tym samym konto oszusta.

Jeżeli nie jesteście pewni nie wpuszczajcie podejrzanych osób do swoich lokali mieszkaniowych, ani pod pozorem sprawdzenia metrażu ani pod pozorem skontrolowania liczby domowników. Sprawdzajmy blankiety wpłat na konta firm odbierających odpady. Prawidłowe numery kont znajdziemy na stronach internetowych spółdzielni lub gmin. Najlepiej dla pewności dane weryfikować na miejscu, w administracji osiedla lub w urzędzie gminy. Pracownicy odpowiednich firm powinni mieć identyfikatory, jeżeli takich nie posiadają można zadzwonić do siedzimy firmy i upewnić się czy konkretna osoba tam pracuje.

Apelujemy o przekazanie tej informacji osobom starszym. Oszuści i złodzieje nie maja litości wykorzystując starszych ludzi. Teraz mają ku temu okazję, dopóki nie ustabilizuje się sytuacja w materii wywozu śmieci. Bądźcie czujni i przekażcie tą informację dalej.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!