690 680 960

Nadal gorąco. Od zachodu nadciągają burze

W dniu 4 sierpnia 2013 w godz. 10:00 – 19:00 prognozowane są wysokie temperatury przekraczające 30 st.C. Lokalnie, temperatura maksymalna może sięgnąć 32-33 st.C. Upał utrzymywać się będzie przez kolejne dni.

W niedzielę możemy nadal cieszyć się słońcem. Tropikalna temperatura będzie nam towarzyszyć w ciągu najbliższych dni. Wkrótce jednak należy się spodziewać gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Dzisiaj w naszym regionie od 29 stopni C i bezchmurnie. W poniedziałek 31 st. C w dzień i w nocy 20 st. C. We wtorek 33 st. C. Od środy 7 sierpnia nawet 34 stopnie i możliwe będą już zjawisko burzowe.

Od dzisiaj nocami temperatura może osiągać nawet 20 st. C. W piątek 9 sierpnia będzie przechodził front atmosferyczny z aktywnymi burzami co spowoduje wyparcie zwrotnikowej masy powietrza, masą chłodniejsza polarnomorską. Od soboty temperatura w ciągu dnia będzie osiągała wartości maksymalne 18-20 st. C a nocami 13-14 st. C. Burze przyniosą ochłodzenie.

Możliwe skutki upałów: Nasilenie problemów zdrowotnych u osób z chorobami krążenia, zwiększone ryzyko poparzeń słonecznych, odwodnienia organizmu i udarów, zwiększone ryzyko wypadków komunikacyjnych, uszkodzenia dróg i urządzeń technicznych na skutek oddziaływania wysokiej temperatury.

(fot. Łowcy Burz)

Prognoza opracowana przy współpracy z portalem http://lowcyburz.pl/

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…