Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe projekty planów miejscowych czekają już na uwagi mieszkańców

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla dwóch obszarów Lublina. Propozycje dotyczące dzielnic: Czechów Południowy i Dziesiąta wprowadzają m.in. nowe przeznaczenie terenów i uwzględniają wytyczne polityki przestrzennej miasta, zapisane w Studium. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi w nieprzekraczalnym terminie do 7 marca.

– Wyłożone do wglądu publicznego projekty uzyskały uzgodnienia wszystkich ustawowo wskazanych podmiotów zewnętrznych. Teraz uwagi do projektów można zgłaszać m.in. korzystając z aplikacji portalu partycypacyjnego za pośrednictwem strony decyduje.lublin.eu. To wygodna forma udziału w procedurze opracowania planów miejscowych, a wszyscy zainteresowani dyskusją mogą zgłosić swoje uwagi poprzez e-usługę – mówi Małgorzata Żurkowska, Główny Urbanista Miasta.

Pierwszy z prezentowanych projektów dotyczy zagospodarowanego terenu między ulicami Bursaki i Związkową. Występują tu budynki usługowe, handlowe, składowe i poprodukcyjne. Wniosek właścicieli nieruchomości, który zainicjował korektę planu z uwagi na likwidację funkcji produkcyjnej w tym miejscu, dotyczył zmiany przeznaczenia terenu i wprowadzenia zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z usługami. W południowej i północnej części obszaru objętego opracowaniem wyznaczono funkcję usługową o maksymalnej wysokości zabudowy 18 m i IV kondygnacjach nadziemnych. Zabudowę usługowo/mieszkaniową wielorodzinną o maksymalnej wysokości 19 m dopuszczono w środkowej części planu. W projekcie planu przewidziano dodatkowo szpalery drzew, obszary zieleni towarzyszącej i izolacyjnej od strony tras komunikacyjnych oraz na granicy terenów o odmiennym sposobie zagospodarowania. Ponadto wyznaczono główne powiązania pieszo – rowerowe z sąsiadującymi terenami zielonymi.

Drugi projekt planu dotyczy zagospodarowania terenu w rejonie ulic: Nowy Świat i Wojenna. To czwarte wyłożenie projektu i obejmuje wyłącznie ustalenia zmienione w efekcie przyjęcia uwag po trzecim wyłożeniu, przede wszystkim w zakresie: korekty linii rozgraniczającej, linii zabudowy oraz strefy zieleni towarzyszącej w ramach terenu usługowego oznaczonego jako 2U, w obszarze którego zaplanowano realizację Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży. Rysunek projektu planu zmieniono w rejonie skrzyżowania ulicy Nowy Świat z ulicą Kunickiego. W tekście planu zaktualizowano podstawy prawne, skorygowano wskaźniki parkingowe dla domów kultury, kin, teatrów i filharmonii oraz wskaźniki zagospodarowania terenu i parametry zabudowy dla terenu 2U.

Projekty zmiany planów dostępne są w siedzibie Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin, ul. Wieniawska 14, jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Dyskusje publiczne nad przyjętymi w projektach rozwiązaniami odbędą się: Nowy Świat i Wojenna – 7 lutego; Bursaki i Związkowa – 9 lutego. Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 7 marca pocztą tradycyjną na adres Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin (ul. Wieniawska 14), elektronicznie za pośrednictwem portalu decyduje.lublin.eu, skrzynki ePUAP lub mailowo: [email protected].

Nowe projekty planów miejscowych czekają już na uwagi mieszkańców

Nowe projekty planów miejscowych czekają już na uwagi mieszkańców

Załącznik_graficzny_ul. Związkowa-Bursaki

Załącznik_graficzny_ul. Nowy Świat-Wojenna

(fot. źródło UM Lublin)

7 komentarzy

  1. Pierwsze co zrobią to wprowadzą strefę płarnego parkowania ???

    • Jestem ZA aby całe miasto było płatne, czas zmierzyc się z tym ze tereny miejskie nie muszą byc darmowe zwłaszcza że na te darmoche jest zbyt dużo chętnych ze swoimi struclami. Mieszkancy powinni mieć możliwość wykupienia abonamentów ale nie 60- 70 zł zł za rok tylko za miesiąc. Pozostali zastanowia się czy opłaca im się magazynować odpłatnie(20zl/dobę, 250-300/m-c ) gruchota czy jednak wybrać inny srodek komunikacji. Przemieszczanie się samochodem po mieście musi przestac być tanie/tańsze inaczej utoniemy w brzydocie parkingowej i smrodzie

      • No proszę, kolejny Esteta Wąchalski się znalazł. Żyj i daj żyć innym to umrzesz zdrowszy…

      • Ja myślę, że z mieszkańcami należy zrobić dokładnie tak samo. Każdy mieszkaniec powinien za możliwość mieszkania w Lublinie płacić miesięczny abonament 60-70 zł. Wtedy się zastanowią czy opłaca mu się magazynować w ciasnych klitkach. Pozostali mogą mieszkać pod mostem lub poza Lublinem. Wtedy wreszcie Lublin odzyska swój należny mu blask. Przemieszczanie się piechotą po Lublinie musi przestać być tak tanie, inaczej utoniemy w brzydocie ludzkiej i smrodzie.
        Lecz się pajacu!

    • Tam jest współczynnik 0,5 liczba miejsc parkingowych na mieszkanie (przy Kunickiego)

  2. A miejsce dla bobrów wytyczone?

  3. zuk liczy sie tylko ze zdaniem deweloperów wiec szkoda zachodu

Z kraju